Į PRADŽIĄ

Šv.Ignoto g. 6, LT-01144; tel.(85)2621919
skaitytojai aptarnaujami: 9:00-19:00  
(išskyrus poilsio ir švenčių dienas bei paskutinį mėnesio trečiadienį)

Pasiūlymus ir atsiliepimus siųsti el. paštu barbora.kubiliute@tb.lt

ŽEMĖLAPIAI, ATLASAI:

Pasaulio

Istoriniai

Ekologiniai

Planetų kosminiai vaizdai

Pasaulio žemėlapiai ir atlasai

 

Bendrai

Atlapedia Online            http://www.atlapedia.com/index.html
Interneto edukacinė enciklopedija pateikia pasaulio regionų ir šalių spalvotus politinius ir fizinius žemėlapius, pagrindinius faktus ir statistiką, ekonomiką ir istoriją apie pasaulio šalis. Skirta akademinei bendruomenei.

World Sites Atlas           http://www.sitesatlas.com/Maps/index.htm
Interaktyvus pasaulio žemėlapių interneto išteklių atlasas. Čia rasime įvairių pasaulio regionų valstybių, miestų, politinius žemėlapius, paskirties vietas, faktus, nuotraukas, nuorodų katalogą.

National Geographic Magazine    http://ngm.nationalgeographic.com/
Nacionalinės Geografijos  svetainė, ten skelbiamas žurnalas yra iš dalies prieinamas nemokamai. Adresu :
http://maps.nationalgeographic.com/maps/atlas/europe-geopolitical.html

USGS Satellite images of Earth changes http://eros.usgs.gov/
Žemės pokyčių palydovinių vaizdų duomenų bazė.

ESO weather satellite images     http://www.eso.org/public/
Orų palydovinės nuotraukos.

Lietuvos erdvinės informacijos portalas  (LGII)       http://www.geoportal.lt/
Atviros prieigos geografinės informacijos portalas (GIS). Lietuvos erdvinės informacijos portale rasime informaciją apie geografinius duomenis ir įsigijamus geoproduktus, temines sritis: kartografiją, teritorijų planavimą ir kadastrus, savivaldybių geografinius duomenis.

Maps of World               http://www.mapsofworld.com
Interaktyvių pasaulio žemėlapių talpykla. Didelės skiriamosios gebos pasaulio atlasas, žemynų, atskirų šalių fiziniai, administraciniai, platumos ir ilgumos koordinačių, klimato žemėlapiai. Teminiai žemėlapiai: vandenynų, jūros uostai, laiko zonų, religijų. Palydoviniai žemėlapiai. Populiariausias dešimtukas: turtingiausių šalių, didžiausių kariuomenių, didžiausio nusikalstamumo ir pan.

Maps live. Satellite maps. Google Earth live         http://3planeta.com/
Topografiniai pasaulio žemėlapiai ir palydoviniai vaizdai susieti su koordinačiu tinkleliu plačiai naudojami žemės ūkyje, miško pramonėje, geodezijoje, turizme, mokslinėms ekspedicijoms rengti, transportavimui. Naudojami palydoviniai žemėlapiai koordinatėms nustatyti, nuotolių ir žemės sklypų apskaičiavimo, maršrutams nustatyti.

International Time Zone Converter            http://www.csgnetwork.com/timezncvt.html
Pasaulinis laiko juostų keitiklis. Pasaulio ir JAV laiko zonų žemėlapiai. Glossary Telephony, Computer & Electronics Industry. Galima pasitikslinti savo šalies datą ir laiką.

Time, Speed and Distance Calculator      http://www.csgnetwork.com/csgtsd.html
Laiko, greičio ir distancijos matuoklis

Center for International Disaster Information          http://www.cidi.org/
Tarptautinių katastrofų  informacijos centras informuoja visuomenę, vyriausybines organizacijas, ambasadas ir religines bendruomenes apie katastrofas ir efektyvias pagalbos priemones.

World seaports catalogue, marine and seaports marketplace         http://ports.com/
Svetainėje skelbiamas įdomus Sea route & distance – Ports pasaulio jūros kelių iki pasirinkto uosto kalkuliatorius : jūrmylės, mazgų greitis, kelionės trukmė

MARIS  http://maris.iaea.org/
Okeanografijos duomenų bazė, kurioje atsispindi Tarptautinės atominės energijos agentūros (IAEA) ir Geografinės informacinės sistemos (GIS) kaupiami duomenys. Čia rasime informaciją apie radioaktyvių medžiagų, metalo junginių, organinių medžiagų pasiskirstymą jūrinėje aplinkoje, okeanografijos parametrus, batimetriją ir kt. Būtina registracija

United Nations Atlas of the Oceans         http://www.oceansatlas.org/html/workabout.jsp
Jungtinių Tautų okeanų atlasas yra informacinė sistema, kuri informuoja apie okeanų problemas mokslininkus, akademinę visuomenę, verslininkus. Informacija pateikiama pagal temines sritis.

Bivouac.com      http://bivouac.com/default.asp
Iliustruota Š.Amerikos ir Kanados kalnų enciklopedija. Dialogas - informatyvi priemonė organizuojant alpinizmą, turizmo maršrutus.  Duodami kalnų ir maršrutų aprašymai, žemėlapiai, pranešimai, nuotraukos, būstų ir inventoriaus nuomos adresai, nuorodos į transporto svetaines.

Countries of the World    www.geographic.org/countries/
Enciklopedinio pobūdžio informacijos talpykla (10 metų faktai). Svetainė yra duomenų bazės Theodora padalinys. Įvairių sričių žinios apie pasaulio šalis, jų istoriją, geografiją, ekonomiką, vyriausybes, žemėlapius ir t.t. Žodynai, statistika, anatomijos enciklopedija, pasaulio naftos vamzdynų žemėlapiai, vėliavos.

Places Online – World travel guide, information,hotel        http://www.placesonline.com/
Pasaulio turistinių kelionių gidas. Teikiama informacija apie šalis, jų žemėlapiai, lankytinos vietos, orų prognozės, rinktiniai vaizdai.

Street and Road Maps    http://geography.about.com/cs/streetroadmaps/
Amerikos ir kitų šalių gatvių ir kelių žemėlapių interneto šaltinių kolekcija.

World Travel Guide.net   http://www.worldtravelguide.net/
Kelionių aplink pasaulį internetinis vadovas, skelbiamas keletu kalbų. Be kelionių gido, žemėlapių, yra įdomus pasaulio oro uostų vadovas. Svetainėje atsispindi kelionių informacija apie 80 šalių 150 svarbiausių kultūros miestų. Skelbiamos naujienos apie įvykius, festivalius, įvairių regionų laikas, orų prognozės ir pan.

World Travels – Travel Guide, Destination Guides for the world traveller       http://www.wordtravels.com/
Pasirinkite žemyną, šalį ir jums bus pateikta naudinga ir įdomi informacija. Taip pat galėsite paskaityti apie įvykius pasaulyje kiekvieną dieną.

Electronic Map Library by Dr.William Bowen    http://geogdata.csun.edu/library.html
JAV  elektroninių žemėlapių biblioteka,vadovaujama Williamo Bowerio, kuria ir kaupia atlasų ir žemėlapių kolekcijas, kurios panaudojamos Kalifornijos universiteto geografijos fakulteto studentų porekiams.

Concierge : Travel Guides, Vacation Ideas, Travel Deals, Conde Nast Traveler...            http://concierge.com/
Interaktyvus kelionių vadovas po įvairias pasaulio šalis. Paieška pagal kontinentą, šalį, miestą. Teikiama informacija apie atstumus tarp paskirties taškų, žemėlapiai, forumas, blogai.

Atlapedia Online     www.atlapedia.com
Svetainė pristato įvairių pasaulio šalių spalvotų fizinių ir politinių žemėlapių kolekciją. Pateikiama šių šalių geografijos, klimato, gyventojų tankumo, ekonomikos, religijų, kalbų, istorijos svarbiausi faktai, statistika.

Directory of Cities  and Towns in World            www.fallingrain.com/world/
Geografinės informacijos tinklalapyje vartotojams pateikiami pasaulio šalių ir regionų, sostinių ir miestų žemėlapiai, žinios apie jų geografinę padėtį (ilguma, platuma, aukštis), gyventojų tankumą, orų prognozės, oro uostus ir kt.

General Mapquest     www.mapquest.com/
Populiarus žemėlapių ir įvairių žinynų informacinis saitas.

HRW World Atlas            http://www.ofm.org/atlas/maphtml/index.html
Pasaulio atlasas. Paieška atliekama pagal kontinento ar šalies pavadinimą. Kiekvienos šalies politinį žemėlapį papildo geografinės charakteristikos, ekonominiai ir socialiniai duomenys.

Expedia www.expedia.com/
Teikiama informacija vartotojams, planuojantiema keliones komercijos, mokslinių tyrimų ir turizmo tikslais. Svetainė siūlo plačią paslaugų ir produktų programą, kuri leidžia tirti kelionių rinką, planuoti ir užsakyti keliones ne tik Šiaurės Amerikos, bet ir Azijos  bei Europos kontinentuose per veidrodinius serverius. Avialinijų tvarkaraščiai, bilietų užsakymas,viešbučių rezervavimas, automobilių nuoma, kruizai.

Batholomew Mapping Services.     www.bartholomewmaps.com/
Spausdintos ir elektroninės geografinės informacijos duomenų bazė.

Background Notes            http://www.state.gov/r/pa/ei/bgn/
Faktų ir apžvalgų apie įvairias pasaulio teritorijas, šalis ir jų istoriją, gyventojus, valdžios institucijas, politinę padėtį,ekonomiką,užsienio santykius elektroninės informacijos talpykla. Ši talpykla yra administruojama Amerikos vyriausybės Viešųjų reikalų biuro ir įtraukta į Valstybės departamento duomenų bazę.

GEOnet Names Server  (GNS NIMA) – Geographic Names Server http://geonames.nga.mil/gns/html/  
GEOnet suteikia prieigą prie  US National Geospatial-Intelligence Agency (NGA) ir US Board on Geographic Names (U.S.BGN)  nacionalinių ir kitų šalių vietovardžių  ir koordinačių pavadinimų duomenų bazės.Oficiali vietovardžių talpykla saugo 20 000 pavadinimų,kurie priklauso pasaulinei geografijai,išskyrus JAV ir Antarktį.Informacija apie šiuos  regionus  kaupiama US Geological Survey  (USGS) ir Geographic Names Information System  (GNIS) domenų bazėse. GNS NIMA svetainėje pateiktos nuorodos į pasaulio šalių institucijas,užsiimančias toponimika.

International Travel Sites Directory http://www.itravelnet.com/
Virtualus turistinės informacijos žinynas.Informacija apie interneto išteklius yra nemokama,tačiau patys ištekliai neretai mokami. Informacija klasifikuota pagal temas: turistinės kelionės lėktuvu, traukiniu, autobusu, laivais, pažintinės ir nuotykių kelionės, atostogų ir švenčių kelionės, viešbučiai ir kt . Registracija.

National Geographic Online (maps,photography,travel,more)    www.nationalgeographic.com/mapmachine

The Getty Thesaurus of Geographic Names  (TGN)            http://www.getty.edu/research/conducting_research/vocabularies/tgn/
Getty struktūrizuotas geografinių pavadinimų žodynas, kuriame sukaupta maždaug  912 000 žodžių,įskaitant 1,1 mln pavadinimų,koordinačių ir aprašymų, svarbių meno ir architektūros tyrimams. Žodynas nuolat papildomas.

The Map Guide - Map links to world,country and more maps            www.stjernberg.com/maps/mapguide.htm
Žemėlapių ir atlasų elektroninių šaltinių katalogas,kuriame atsispindi informacija apie geografinius, istorinius ir karinius žemėlapius ir kt.

World  Atlas . http://www.worldatlas.com/aatlas/world.htm
Woolwine-Moen Group  sudaryta žemėlapių ir atlasų kolekcija apima įvairius pasaulio kontinentus ir regionus. Kolekcijoje atsispindi grafiniai teritorijų vaizdai, atlasai ir žemėlapiai, laiko juostos, nuotoliai, ekvatoriai, jūrų ir upių žemėlapiai, salos, vėliavos ir kt.

Country Reports.org   www.countryreports.org/
Svetainė įkurta 1997 m.siekia aktyvinti tarptautinius santykius ir kultūrinius ryšius. Studentai,dėstytojai ir jų tėvai,mokslininkai randa čia gausią ir patikimą istorinę,statistinę ir kultūrinę informaciją apie įvairias pasaulio šalis. 27 000 puslapių atskleidžia ekonominę, geografinę, demografinę, vyrausybinę informaciją. Dalis informacijos nemokama.

Distance Calculator and Map between World Cities www.mapcrow.info/
Elektroninė nuotolių tarp dviejų taškų žemėje skaičiuoklė, padedanti nustatyti nuotolį ir azimutą  tarp valstybių ir didžiųjų miestų.

Gheos World Guide     http://gheos.com/atlas/
Interaktyvus pasaulio atlasas. Tinklalapyje atsispindi įvairių pasaulio šalių istorijos apžvalgos, politiniai ir fiziniai žemėlapiai, vėliavos, simboliai,informacija apie valiutas, himnai,statistinė informacija, orų prognozės. Tekstas dažnai iliustruotas,įgarsintas.

National Atlas of United State of America            www.nationalatlas.gov/
Amerikos žemėlapių duomenų bazė administruojama 20 federalinių organizacijų. Informacinių išteklių paieška atliekama pagal tematiką : žemės ūkis, biologija, klimatas, istorija, transportas, vanduo sienos, o kt atskiros kolekcijos skirtos spausdintiems, sieniniams, dinaminiams (ligų paplitimo,ugnikalnių ir kt.) žemėlapiams.

AAAS Atlas of Population & Environment   http://atlas.aaas.org/index.php?sub=intro
Pasaulio gyventojų tankumo ir aplinkosaugos atlasas. Gyvenimo būdo ir veiklos poveikis pasireiškia per keletą demografinių rodyklių, ,pvz.vartojimą. Svetainėje siekiama parodyti šiuos daugiaplaninius ryšius ir informuoti vadovaujančias, mokslines institucijas ir jaunimą , plačią visuomenę. Čia pateikti analitinės apžvalgos, žemėlapiai, tekstai, lentelės.

GIS Development: The Geospatial Resource Portal   http://www.gisdevelopment.net/
Globalus geoerdvinės komunikacijos tinklas. Tinklalapis atspindi geografijos mokslo technologijas ir panaudojimo informaciją. Skirtas įvairių sričių mokslininkams, specialistams, ekspertams ir žiniasklaidai, kurie sprendžia geoerdvines problemas. Informacija naudinga ir visų šalių vyriausybėms priimant teisingus politinius, ekonominius ir socialinius sprendimus. Geo-informacija ugdo mokėjimą naudoti geoerdvinę informaciją per svetainės portalą, renginius, mokymą ir publikacijas, vaizdinę medžiagą.

United Nation Cartographic Section. Maps and cartographic information resources    http://www.un.org/Depts/Cartographic/english/htmain.htm
JTO administracinių ir teminių žemėlapių informacijos talpykla. Čia rasime įvairių žemynų ir regionų, kur vykdoma JTO misija, žemėlapius. E.bibliotekoje sukaupta apie 80 000 žemėlapių, 3 000 atlasų, kelionių vadovų, kartografinių ir geografinių žinynų.

Latest Earthquakes in the World-Past 7 days   http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/?source=sitenav
Nuolat atnaujinami JAV ir artimesnių teritorijų žemės drebėjimų žemėlapiai, klausimai-atsakymai, straipsniai, žemės drebėjimų sąrašai.

IRIS Seismic Monitor   http://www.iris.edu/seismon/
Pasaulio žemės drebėjimų interaktyvus seismologinis žemėlapis papildomas kas pusvalandis.

Streetmap.com    http://www.streetmap.com/
Išsamus pasaulinis virtualios kartografinės informacijos žinynas. 800 pasaulio miestų ir jų gatvių žemėlapių. Ypač kokybiški ir tikslūs duomenys apie Europos šalis. Žinynas naudingas verslininkams ir turistams.

GEOnet Names Server  (GNS NIMA) – Geographic Names Server   http://geonames.nga.mil/gns/html/
GEOnet suteikia prieigą prie  US National Geospatial-Intelligence Agency (NGA) ir US Board on Geographic Names (U.S.BGN)  nacionalinių ir kitų šalių vietovardžių  ir koordinačių pavadinimų duomenų bazės .Oficiali vietovardžių talpykla saugo 20 000 pavadinimų,kurie priklauso pasaulinei geografijai,išskyrus JAV ir Antarktį.Informacija apie šiuos  regionus  kaupiama US Geological Survey  (USGS) ir Geographic Names Information System  (GNIS) domenų bazėse. GNS NIMA svetainėje pateiktos nuorodos į pasaulio šalių institucijas,užsiimančias toponimika.

Global Environmental Risk Map Network    http://www.mapcruzin.com/global_toxmaps.htm
Mapcruzin.com.informuoja apie pasaulio interaktyvius toksinių medžiagų pramonės žemėlapius, publikacijas ir interneto išteklius.

TerraLib    http://www.terralib.org/
Tinklalapis yra GIS klasių ir funkcijų e.biblioteka, geoerdvinės informacijos atviros prieigos interneto šaltinis, kuriame pateikiami daugialypiai GIS įrankiai, leidžiantys susipažinti su aplinka ir jos plėtra. Čia rasime GIS programinę įrangą, kurią galima nemokamai atsisiųsti.

United Nation Cartographic Section. Maps and cartographicinformation resources    http://www.un.org/Depts/Cartographic/english/htmain.htm
JTO administracinių ir teminių žemėlapių informacijos talpykla. Čia rasime įvairių žemynų ir regionų, kur vykdoma JTO misija, žemėlapius. E.bibliotekoje sukaupta apie 80 000 žemėlapių, 3 000 atlasų, kelionių vadovų, kartografinių ir geografinių žinynų.

Topographic Map Symbols     http://pubs.usgs.gov/gip/TopographicMapSymbols/topomapsymbols.pdf
Topografijos žemėlapių, sudaromų JAV USGS, simbolių charakteristikos ir iliustracijos. pdf formatu.

Europa

European Wind atlas
www.windatlas.dk/
Europos šalių vėjų žemėlapis.

Lietuvos vėjų žemėlapis
http://www.jegaines.lt/index.php?lang=lt&page=duk
Patariama statyti vėjo jėgaines ten, kur vidutinis vėjo greitis 5m/s. Rodomos tinkamiausios vietos.Teikiami praktiniai patarimai, informacija apie projektų finansavimą, teisės aktai.

BOING Eutrophication Driving Forces in the Baltic Sea      http://www.grida.no/boing/
Europos Sąjungos projektas. Baltijos šalių eutrofikacijos informacijos svetainė sukurta, talkinant Suomijos jūrinių tyrinėjimų institutui, Stokholmo universiteto ekologijos skyriui. Čia rasime ekologijos terminų žodyną, statistikos duomenų bazę, Baltijos šalių ekologijos atlasą, gyventojų populiacijos augimą ir kt.

Baltic Environmental Atlas          http://maps.grida.no/baltic/
Baltijos baseino ekologijos atlasas.

European Union Map      http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/europe/european-union/map.htm
Europos Sąjungos šalių geografinis portalas: didžiausi miestai, šalių telefonų kodai, Europos regionų laikas ir kt.

Map of Greece   http://www.greeklandscapes.com/maps.html
Graikijos įvairių regionų detalūs žemėlapiai.

Zemelapis.lt       http://www.zemelapis.lt/cgi/main.cgi
Lietuvos miestų interaktyvūs žemėlapiai. Čia galima rasti virš 40 miestų objektus pagal gatvių ir įmonių pavadinimą, temines rubrikas.

Kelių būklė ir oro sąlygos            http://www.lra.lt/lt.php/eismo_informacija/keliu_bukle_ir_eismo_salygos/551
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimų ministerijos informuoja realiame laike apie šalies kelių būklę, oro sąlygas, juodasias dėmes, atstumus tarp objektų, kelių dangas.Kelių žemėlapiai.

Dviračių maršrutai          http://www.dviratis.lt/index.php?page=marsrutai
Virtualus dviračių informacijos centras. Maršrutų žemėlapiai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.

Neringa-Kuršių Nerija-Žemėlapiai http://www.visitneringa.com/Leidiniai/Zemelapis-LT/#/2/
Turizmo informacijos svetainė. Apgyvendinimas, verslas, transporto tvarkaraščiai ir kt.

Lietuvos vietovardžiai      http://www3.lrs.lt/pls/inter3/oldsearch.preps2?Condition1=43327&Condition2=vietovard%C5%BEi%C5%B3
VLKK patvirtintas Lietuvos vietovardžių sąrašas, į kurį įtraukti apskričių, jų centrų, savivaldybių, gyvenamųjų vietovių pavadinimai.

Interaktyvus Vilniaus žemėlapis   http://www.maps.lt/redirect.asp?username=VILNIUS_LT
Detalus interaktyvus Vilniaus žemėlapis: gyvenvietės, gatvės, keliai ir kiti geografiniai objektai.

Kauno miesto strateginis triukšmo žemėlapis       http://aplinka.kaunas.lt/index.html@pg=42&lang=1&menu_id=14.html
Kauno miesto strateginis triukšmo žemėlapis parodo tyliąsias gamtos ir aglomeracijos zonas, kur triukšmas neviršija 50 dBA.

Kauno miesto bendrasis planas   http://bendrasisplanas.kaunas.lt/
Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrasis planas. Pagrindinis brėžinys su pakeitimų versija.

European Union Map. Time Zone Greenwich Mean Time +8 hours  http://wwp.gmt8.net/
Grinvičo vidutinio laiko Europos Sąjungos šalių žemėlapis. Informuojama apie kitų pasaulio regionų laiko zonas.

Internet Ham Atlas  (anglų ir lenkų k.)      http://www.hamatlas.eu/
Žemėlapių mėgėjų svetainė, kurioje kaupiama informacija apie atskirų kontinentų ir šalių geografinius žemėlapius.

Kiruna magnetogram in real time http://www.irf.se/mag/
Kiruna (Švedija) geomagnetinių laukų realiame laike grafikai.

The Gazetteer of British Place Names     http://www.gazetteer.org.uk/
Association of British Counties pristato Didžiosios Britanijos vietovardžių registrą.

Via Michelin : Routenplaner Europa travel guide maps            www.viamichelin.co.uk/
Praktiškas ir informatyvus turizmo ir kelionių po Europos šalis elektroninis vadovas :kelionių žemėlapiai ir maršrutai, miestų ir gatvių planai,viešbučiai ir restoranai,moteliai,orų prognozės ir pan

Physical Atlas of Europe            http://www.euratlas.com/Atlas/index.html
Europos atlasas-geografinio reljefo žemėlapiai: šalys,kalnai ir upės,miestai ir Europos Sąjungos žemėlapiai.Europos miestų ir kraštovaizdžių nuotraukos.Euratlas produktai –Europos istorijos atlasas, antikinių žemėlapių skaitmeninė kolekcija, Europos istorijos iliustracijų kolekcija.

City Maps-Travel Guide-Europe     http://maps.euroave.com/
Europos šalių stambiausių miestų žemėlapiai.

Distance Between Cities in Western Europe. Miles and kilometers between major cities and train times.
http://goeurope.about.com/cs/maps/l/bl_euro_dist.htm
Nuotoliai tarp didžiųjų Europos miestų, laiko juostos.

Mappy (Maps of major roads in European countries)    www.mappy.com
Europos šalių pagrindinių kelių žemėlapiai: miestai, gatvės, masteliai.

Interactive Rail Map of Europe   http://www.railpass.com/maps/maps 
Europos geležinkelių žemėlapiai, nuolaidos bilietams ir kt.informacija naudinga keleiviams.

Baltic Roads.lt    www.balticroads.net

Streetmap.co.uk           http://www.streetmap.co.uk/ 
Didžiosios Britanijos gatvių e.žemėlapiai. Pateikta gatvių ir pastatų idėstymo tinkleliai.Paieška pagal gatvės pavadinimą,vietovardį, miesto kodą ir kt.

MultiMap.com     www.multimap.com/
Didžiosios Britanijos kelių atlasas, įskaitant gatves(pagal pavadinimą ir kodą), o taip pat Europos šalių žemėlapiai.

Gazetteer for Scotland : Scottish Town,Villages, Places, People, Families            http://www.geo.ed.ac.uk/scotgaz/
Škotijos geografinis žinynas-išsami geografinė enciklopedija ,kurioje atsispindi miestai, kaimai, gyvenvietės, gyventojai ir sodybos. 13 364 įrašai atskleidžia Škotijos gyvenviečių istoriją, žymių žmonių biografijas, informaciją apie pramonę.Enciklopediją iliustruoja Škotijos žemėlapis, terminų rodyklė, nuotraukos.

Atlas of Estonia / Eesti Atlas      http://atlas.ibs.ee/
Estijos kelių elektroninis atlasas, kuris susideda iš šalies ir 15 miestų žemėlapių. Pateikta 400 vietovių pavadinimų.

Lietuvos kelių žemėlapiai   www.maps.lt 
Detalus interaktyvus Lietuvos žemėlapis. Galima rasti visas Lietuvos gatves per 200 gyvenviečių. Žemėlapyje atsispindi keliai, gyvenvietės, upės, ežerai, miškai ir kiti geografiniai objektai.

MAPY.ATLAS.SK            http://mapy.atlas.sk/mapa/slovensko
Slovakijos šalies ,miestų ir gatvių žemėlapiai. Detalūs 138 miestų planai.

Map of  Spain            http://www.map-of-spain.co.uk/
Nemokama prieiga prie Ispanijos elektroninių žemėlapių informacijos išteklių kolekcijos. Vartotojai gali susipažinti su Ispanijos, provincijų ir didžiųjų miestų

National Atlas of Sweden-Sveriges Nationalatlas            http://www.sna.se/
Švedijos nacionalinis atlasas teikia išsamų Švedijos geografinį aprašymą pradedant nuo demografinės charakteristikos ir pramonės ir baigiant kultūra ir aplinkosauga.

Baltic Environmental Atlas          http://maps.grida.no/baltic/
Aplinkos pokyčių Baltijos jūros baseino srityje atlasas.

DatabasiN         http://enrin.grida.no/databasin/index_about.cfm
Vandens išteklių valdymo Dauguvos/Nemuno upių baseino rėmuose informacinis portalas, remiamas Baltijos šalių, Rusijos, Baltarusijos ir Švedijos institucijų. Duomenų bazė, interaktyvūs upių baseino žemėlapiai, kartografika.

Shelf OSDS Data Inventory Map-Marine Geophysical Data Map     http://maps.continentalshelf.org/
UNEP šelfo nustatymo programa padeda Baltijos jūros pakrančių šalims nustatyti šelfo žymėjimus, ruošiant geofizinių duomenų žemėlapius. Tai liečia batimetriją, seisminius, magnetinius ir nuosėdų duomenis
.

National Atlas of Sweden-Sveriges National Atlas http://www.norstedts.se/sna
Švedijos nacionalinis atlasas teikia išsamų Švedijos geografinį aprašymą pradedant nuo demografinės charakteristikos ir pramonės ir baigiant kultūra ir aplinkosauga.

Physical Atlas of Europe            http://www.euratlas.com/Atlas/index.html
Europos atlasas-geografinio reljefo žemėlapiai: šalys,kalnai ir upės,miestai ir Europos Sąjungos žemėlapiai.Europos miestų ir kraštovaizdžių nuotraukos.Euratlas produktai –Europos istorijos atlasas, antikinių žemėlapių skaitmeninė kolekcija,Europos istorijos iliustracijų kolekcija.

European Union Map      http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/europe/european-union/map.htm
Europos Sąjungos šalių žemėlapiai su nformacija apie Grinvičo vidutinį laiką.

Amerika

NATIONAL Atlas of United States of America       www.nationalatlas.gov/
Amerikos įvairių žemėlapių duomenų bazė, administruojama vyriausybės. 20 federalinių organizacijų teikia informaciją apie el.išteklius. Paieška atliekama pagal tematiką : žemės ūkis, biologija, klimatas, istorija, transportas, vanduo, valstybinės sienos, dinaminiai žemėlapiai (ligų paplitimas, ugnikalniai ir kt.).

Street and Road Maps    http://geography.about.com/cs/streetroadmaps/
Amerikos ir kitų šalių gatvių ir kelių žemėlapių interneto šaltinių kolekcija.

Street and Road Maps    http://geography.about.com/cs/streetroadmaps/
Amerikos ir kitų šalių gatvių ir kelių žemėlapių interneto šaltiniai.

MapBlast     www.mapblast.com/
Amerikos miestų gatvių žemėlapiai.Interneto išteklių rinkinys.

Expedia Travel Guide            www.expedia.com/
JAV turistinis portalas.  Skrydžiai, viešbučiai, kruizai, ekskursijos po visą pasaulį.

Geographic Names Information System (GNIS)            http://geonames.usgs.gov/
JAV (+Antarktika) geografinių pavadinimų informacijos sistema.Svetainė sukurta Amerikos geografinių pavadinimų valdybos (BGN) ir pateikia vartotojams daugiau kaip 2 mln fizinių ir kultūrinių geografinių rubrikų.Šie pavadinimai identifikuoti, duotos nuorodos į jų buvimo vietą.

Azija

Maps of the Middle East     www.lib.utexas.edu/maps/middle_east.html
Artimųjų Rytų valstybių žemėlapiai.

Australija

Whereis.com  Search Australian Maps http://www.whereis.com/
Pagrindinių Australijos miestų skaitmeninių žemėlapių kolekcija. Paieška atliekama pagal miesto, gatvės, teminės rubrikos pavadinimą.

 

į viršų