Į PRADŽIĄ

 

NAUJIENOS:

Parodos Virtualios parodos Renginiai Parodų archyvas

 

PARODŲ ARCHYVAS

 

 

Kazimiero Simonavičiaus knygos „Didysis artilerijos menas“ iliustracijų paroda.

Paroda veiks iki 2018 - 05 - 31 d

 

Paroda skirta Mamos dienai

 

PASAULIO LIETUVIŲ KARIŲ MĖNESINIS ŽURNALAS KARYS

1971 – 1989 metų numeriai

KARYS  gimė nepriklausomybės kovų ugnyje 1919 metais.

 Antrojo pasaulinio karo audrų ir lietuvių tautos nelaimių metais ištikimai  lydėjo žiauraus likimo išblaškytus mūsų vyrus visuose frontuose...

1950 metais lapkričio 23-osios proga Brukline, išėjo pirmasis KARIO žurnalo numeris Amerikos žemyne.

 

Paroda veiks 2018 05 04 – 2018 05 31

 

 

Tautodailininkės Aldonos Dominikos Barauskienės

 mažųjų dailės darbų paroda

„Tapydama užmirštu visas negalias, savo metus, net nejaučiu,
tai diena ar jau naktis. Kurdama neskaičiuoju valandų.

O tos spalvos, kiek jų daug, o kai išsilieja, kiek potėpių!

Kai piešiu, atrodo, kad visada šviečia saulė,
 o žiemą žydi gėlės. Ir taip einu per dar likusį gyvenimą lengvesniu žingsneliu. Kai ką nors nutapau, tai atrodo, kad skrendu.

Esu dėkinga likimui, kad ir brandžiame amžiuje prisiliečiau prie meno“.

                                                                         A.M. Barauskienė

 

Paroda veiks 2017 12 01 – 2017 12 31

 

Renatos Pribušauskienės tapybos paroda „BEŽDŽIONYNAS ir Ko“

Parodos pagrindą sudaro 11 iš 12 ciklo „Beždžionynas" darbų.
Tai parodos ašis. Ją papildo du darbai iš ciklo
„Durys" ir vienas darbų, tapytų Žurnalistų sąjungos konkursui.

Paroda veiks 2017 12 01 – 2017 12 31

 

Valdo Žemaičio automobilių piešinių paroda

Klaipėdiškis Valdas Žemaitis lieka ištikimas savo stiliui – automobilių piešiniai! Kasmetinėje Lietuvos technikos bibliotekoje rengiamoje parodoje pristatomi darbai yra atlikti tušu – preciziškai ir tiksliai iki smulkiausių detalių, su ypatingu kruopštumu ir kantrybe.

Piešiniuose atvaizduoti įvairių istorinių epochų ir įvairių paskirčių automobiliai – ankstyvieji, dar primenantys motorizuotas vėžėčias, Amerikos Laukinių Vakarų furgonai, visų laikų ir modelių „Mersedesai”, sportinės mašinos ir karinis transportas.

Subtilus piešinių atlikimas duoda mums galimybę dar kartą suvokti automobilį ne tik kaip susisiekimo priemonę, bet ir kaip puikų dizaino meno ir konstravimo kūrinį.

 

Paroda veiks 2017 11 09 – 2017 11 30

 

 

Daivos Margienės tapybos paroda „Netikėti atradimai“

Daile Daiva Margienė susidomėjo dar mokykloje, piešti pradėjo paprastu pieštuku artimų žmonių portretus. Studijų universitete metais jai teko lankyti J. Vienožinskio dailės mokyklą, vėliau lankė privačias tapybos pamokas pas dailininkę Astą Jančiauskaitę. 2011 m. baigė „Užupio menų inkubatoriaus“ dvejų metų tapybos kursus. 2015 m. baigė Savicko dailės mokyklą. 2016 m. – Kunigundos Dineikaitės tapybos studijos „Baltas Kubas“ intensyvų skirtingų tapybos technikų kursą. Šiuo metu dailininkė tapo savarankiškai.

„Tai lyg praėjusio laiko fragmento fiksacija kažkuriame tavo sluoksnyje. Iškirpti momenčiukai, sudėlioti į tam tikrą seką, kuri man svarbi netikėtais atradimais, pojūčiais, įžvalgomis, nuojautomis. Kai atrodo jau išgyveni tam tikrą nušvitimą, pagauni esminį visatos siūlą, kuris nuves prie amžinojo žinojimo šaltinio – ir vėl viskas byra į šipulius, ir, anot J. Kanto, ... žmogaus protas taip linkęs kurti, kad jau daug kartų pastatęs bokštą, vėl jį sugriovė, norėdamas pažiūrėti, kokie jo pamatai. Taip susipažįstu su savimi."

Daiva Margienė

Paroda veiks 2017 11 06 – 2017 11 30

 

 

Leidinių paroda skirta VĖLINĖMS

Gyvųjų pareiga mirusįjį palaidoti ir pagal tradicijas, pagal išmanymą ir
išgales amžinojo poilsio vietą prižiūrėti ir tvarkyti.

Ruošiantis minėti Vėlinių ir Visų Šventųjų dienas, siūlome pasidomėti, kaip tvarkyti kapavietes, susipažinti su specialistų patarimais, kokiais  augalais tinka apsodinti kapavietę,
taip pat  pasmalsauti, kaip atrodo kapinės ne tik Lietuvoje, bet ir kituose Europos kraštuose.

Paroda vyks spalio 16d. – lapkričio 6d.

 

 

Aušros Barysienės fotografijų paroda „Tokia nuotrauka II“

 

Paroda skiriama juostinės fotografijos mėgėjams. Net neturint darbo laboratorijoje įgūdžių, galima nesudėtingai chemiškai ir fiziškai paveikti fotojuostas, taip suteikiant nuotraukai naują mintį ar nuotaiką. „Tokia nuotrauka II“ sudaro 12 darbų, kuriuose pristatomi skirtingais
metodais ar įranga atlikti darbai. Juos autorė eksponuoja su darbo aprašymais. Parodai naudotos 2017 metų fotografijos.

 

Paroda veiks 2017 10 05 – 2017 10 31

 

 

Romo Žmuidzinavičiaus tapybos darbų paroda

 

Dailininkas Romas Žmuidzinavičius gimė 1952 m. Varėnoje.

Mokėsi Vilniaus dailės mokykloje ir Maskvos dailės universitete.

Nuo 1978 m. rengia parodas, dalyvauja pleneruose. 

Dirbo restauratoriumi, prisidėjo prie Šv. Jonų bažnyčios ir Verkių
dvaro restauracijos. Dailininko paveikslai pasižymi savita
daugiasluoksne tapybos technika.

Jo darbuose dažni gamtos virsmo, miestų ir religiniai motyvai.

 

Paroda veiks 2017 10 03 - 2017 10 31

 

APRANGA: ISTORIJA, REIKŠMĖ, MADA

Įdomi ir ilga aprangos istorija, ir tokia pat sena kaip žmonija. Anot archeologų, jau ankstyvaisiais žmogaus evoliucijos laikotarpiais, žmogui radosi poreikis prisidengti kūną, visų pirma, dėl nepalankaus klimato.

Pirmoji apranga buvo lapai, medžio žievė, augaliniai pluoštai, kailiai ir panašiai. Bėgant amžiams, keitėsi žmogaus gyvenimo sąlygos, o su jomis kito ir aprangos medžiaga – atsirado vilna, medvilnė, linas.

Ilgainiui kito ir aprangos modeliai. Tai jau buvo ir gana sudėtingo kirpimo įvairių audinių drabužiai, atspindintys žmogaus gyvenimo ekonomines sąlygas, statusą, kultūros lygį, tradicijas ir kt.

Apranga gali rodyti ir žmogaus priklausomybę tam tikrai visuomenės grupei: dvasininkijai, kariuomenei, sportininkams, medikams ir pan.

Ir, be abejo, aprangos istorijoje didelę reikšmę turi MADA. Daugelis seka mada, ar tai būtų haute couture (aukštoji mada), ar gatvės mada. Apie ją „išmano“ ir kalba visi: vaikai, kuriantys drabužėlius lėlėms, maištingieji paaugliai, dizaineriai – žinomi ir nelabai, madų žurnalistai  ar dvi draugės prie kavos puodelio.

Leidinių paroda „Apranga: istorija, reikšmė, mada“  vyks 2017 m. spalio mėn. LTB Panevėžio skyriaus abonemente.

 

 

Leidinių paroda skirta VĖLINĖMS

Gyvųjų pareiga mirusįjį palaidoti ir pagal tradicijas, pagal išmanymą ir
išgales amžinojo poilsio vietą prižiūrėti ir tvarkyti.

Ruošiantis minėti Vėlinių ir Visų Šventųjų dienas, siūlome pasidomėti, kaip tvarkyti kapavietes, susipažinti su specialistų patarimais, kokiais  augalais tinka apsodinti kapavietę,
taip pat  pasmalsauti, kaip atrodo kapinės ne tik Lietuvoje, bet ir kituose Europos kraštuose.

Paroda vyks spalio 16d. – lapkričio 6d.

 

 

Leidiniai iš LTB ir Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės - Bitės bibliotekų fondų.

PANEVĖŽIUI - 514

Rugsėjo 7d.  Panevėžio miestas mini 514-ąjį  gimtadienį. Ta proga antrąjį rugsėjo savaitgalį mieste vyks gausybė renginių: koncertai, mugės, sporto renginiai, įvairūs performansai. Pamaloninti bus visi –  dideli ir maži, miesto gyventojai bei svečiai. Ta proga mūsų bibliotekoje pristatomi leidiniai primins Panevėžio istoriją nuo pat miesto vardo pirmojo paminėjimo iki šių dienų. Besidomintys sužinos Panevėžio vardo kilmės ir miesto centre esančio paminklo kunigaikščiui Aleksandrui istorijas, XX a. pradžioje buvusius gatvių pavadinimus, miesto pramonės istoriją ir daugybę kitų faktų. Taip pat leidiniuose pristatomas Panevėžio kultūrinis gyvenimas, pasakojama apie miestą garsinusius ir dabar garsinančius žmones, įvykius, renginius, miesto plėtrą ir ateities viziją.

Paroda vyks 2017 m. rugsėjo 4 – 29 d. LTB Panevėžio skyriaus abonemente.

EUROPOS KALBŲ DIENA

Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos kalboms.   Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 m.

 Pagrindiniai šios šventės tikslai:

-papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų gebėjimą bendrauti ir tarpkultūrinį supratimą;

-skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę;

-stiprinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais. 

LTB Panevėžio skyriaus abonemente lankytojų dėmesiui pristatomi įvairių Europos kalbų žodynai, pokalbių knygelės, kalbų gramatikos.

 

Leidinių paroda vyks 2017 m. rugsėjo 18 – spalio 6d.

 


tapybos darbas Livijos


fotografija Onos Urbšytės

Tapybos ir fotografijos paroda minint Lietuvos technikos bibliotekos 60 metų sukaktį
 „Vienos gatvės istorija“

Parodoje eksponuojami dvidešimt keturių autorių darbai

Minint Lietuvos technikos bibliotekos 60 metų sukaktį kviečiame į tapybos ir fotografijos parodą „Vienos gatvės istorija". Tai maža, siaura ir labai jauki, sena ir turinti sudėtingą, bet turtingą ir įdomią praeitį bei istoriją Šv.Ignoto gatvė, iki šiol menanti ir išgyvenanti vis naujus laiko žingsnius... Gatvė, kurios istoriniame kontekste ištisus dešimtmečius esame ir mes, Lietuvos technikos biblioteka.

„Šv. Ignoto gatvelė driekiasi senamiesčio kvartale tarp buvusių Totorių ir Vilijos vartų. Kitados čia gyventa amatininkų, vėliau įsisteigė Jėzuitų, Dominikonų ir Benediktinių vienuolijos. Laiko žingsniai gatvelėje buvo skaudūs: bažnyčios, pikta valia paverstos karininkų klubais ar arklidėmis, vienuolynų pastatai, tapę ligonine ar net kalėjimu... mažos gatvelės praeitis atspindi sudėtingą sostinės, o ir visos Lietuvos istoriją. Pasitelkus vietinius gyventojus, buriant jų bendruomenę, rengiant bendras akcijas, galima labai daug nuveikti gimtojo miesto labui ir jo reprezentacijai. Teprabyla miesto sienos ir grindinio akmenys į kiekvieno Vilniaus miestelėno širdį.“

 Dr. Libertas Klimka

Paroda veiks 2017 09 11 – 2017 09 29

 

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“
paroda „Pasaką kuriu“


Neįgalieji menininkai sukūrė mažas, asmenines pasakas.
Jeigu jau svajoji, tai kodėl tuo nepasidalinti  ir su kitais?

Darbų autoriai atviri žiūrovui, o jų eksponuojami darbai paperka nuoširdumu, originalumu,
drąsa ir spalvomis!

2017 08 01 – 2017 08 31

 

Saulės Jurkynienės kūrybos darbų paroda „Akimirkos”.

 

Kviečiame susipažinti su Saulės Jurkynienės autorine paroda „Akimirkos”. Parodos autorė puikiai suderina pedagoginį darbą su savo kūrybiniais ieškojimais. Laisvu laiku dalyvauja parodose, kuria naujus kūrybinius darbus, kompozicijas iš odos, lieja akvareles ir kuria keramikos darbus.

2017 08 01 – 2017 08 31

 

KELIAUJAM!

Keliaujam! Kada? Vasarą! Kur? Kur tik širdis geidžia, piniginės storis leidžia ar akys veda...

Iš tiesų vasara – atostogų metas, o atostogos asocijuojasi su kelionėmis. Dažnas mūsų nori pakeisti aplinką, pabėgti nuo kasdienių rūpesčių ir darbų. Vieni svajoja apie egzotiškus kraštus, šiltus paplūdimius, kiti traukia į kalnus, o dar kiti ieško ramybės kaime ar miške. Keliaujama  pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais, baidarėmis, oro balionais, automobiliais, kruiziniais laivais ar traukiniais...

Kelionių geografija neaprėpiamai plati – gimtoji Lietuva, kaimynė Latvija, nuostabioji Prancūzija, dangoraižiais apstatytas Niujorkas, o gal tolimasis ir egzotiškasis Bankokas...  O ką pasirinksite jūs? Jeigu dar nežinote kur keliauti, nesudarėte kelionės maršruto, norite pasiskaityti apie šalį ar miestą, kurį norite aplankyti, kviečiame užsukti į biblioteką ir gal mūsų siūlomi leidiniai padės Jums apsispręsti.

Leidinių paroda vyks 2017 m. liepos mėnesį LTB Panevėžio skyriaus abonemente.

 

 

Birutės Jadvygos Mickevičienės paroda „Kryždirbystės motyvai skiautiniuose“
(paroda skirta autorės tėčiui)

Skiautiniais Birutė Mickevičienė susidomėjo 1992 m. Šia technika yra sukūrusi įvairių kūrinių. Autorę įkvėpė lietuvių liaudies menas (mažosios architektūros kūriniai), Gustavo Klimto kūriniai, Japonų grafikos palikimas. Birutė kuria naudodama ir kitas technikas. Ji siuva, siuvinėja, mezga, neria, komponuoja puokštes,
dekoruoja skrynias, puošia butelius, daro šiaudinius sodus, pina juostas, tapo ant šilko,
margina Velykų kiaušinius, fotografuoja.

Ši paroda pristato svarbią lietuvių kultūrinio palikimo dalį – mažąją architektūrą. Maži audinių gabalėliai autorės rankose virsta puikiais meno kūriniais. Ji meistriškai derina spalvas ir formas kurdama kryžių motyvus.

2017 07 03 – 2017 07 31

 

 

Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato parodą „Tarpukario Lietuvos aviacija“

Parodoje „Tarpukario Lietuvos aviacija“ eksponuojami Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi rašytiniai ir fotodokumentai, apimantys karo aviacijos raidą, karo aviacijos mokyklos veiklą, eskadrilių struktūrą ir raidą, techninę aviacijos dalies bazę, Lietuvos civilinės aviacijos kūrimąsi, Lietuvos aeroklubo veiklą. Ekspozicijos dalį sudaro ir S. Dariaus, S. Girėno, A. Gustaičio, R. Marcinkaus, F. Vaitkaus bei kitų iškilių asmenybių indėlį į Lietuvos aviaciją atspindintys dokumentai. Plačiau...

2017 06 09 – 2017 07 30

 

Rimanto Čechavičiaus fotografijų paroda
„Australijos dykumos paslaptis"

 

Tai jau septynioliktoji R. Čechavičiaus fotografijų paroda
Lietuvos technikos bibliotekoje.
Šįkart – įspūdžiai iš kelionės po Australiją.

 

2017 06 06 – 2017 06 30

 

Knygų ir žurnalų paroda  „Sezono iššūkis: kraustomės į lauką”

 Dar tik kartais, dar tik trumpam, tik šiltomis popietėmis,
bet vis tiek neiškenčiame  ir…  kraustomės į lauką. 

Iš sandėliuko traukiame sulankstomas kėdes, balkone įkuriame sodininko kampelį, iš valgomojo keliamės į terasą.  

Skubame atsinaujinti. Šiltojo sezono iššūkis prasideda!

 

MOKYKITĖS FOTOGRAFUOTI

Fotografavimas – populiarus užsiėmimas, ypač šiandien, kai fotografuoja visi, kas tik turi išmanųjį telefoną. Asmenukės, kelionių įspūdžiai,  gimtadienio vakarėlis, pamoka klasėje, augintinio išdaigos, iškritęs sniegas gegužės mėnesį... Nuotraukų apstu internete, kur neribojama talpa ir patrauklus eksponavimo greitis. Bet ką mes žinome apie taisyklingą fotografavimą, apie kompoziciją,  apšvietimą, portretą ar žurnalistinę fotografiją. Retas „išmanusis fotografas“ domisi fotografijos istorija ar fotografavimo menu. Jaunoji karta nelabai galėtų įvardinti  bent vieną žymų fotografą...

Parodoje pristatomuose leidiniuose jų autoriai dalinasi patarimais apie meninės fotografijos kūrimą ir fotografavimo įrangą. Fotografo darbo pagrindas – fotoaparatas. Ir nors šiais laikais fotografavimo įrankių yra daug, profesionaliam fotografui ir įrangos reikia profesionalios. Kokybiškas veidrodinis fotoaparatas ir tinkamai pritaikytas objektyvas suteikia begales galimybių ir patyrusio fotografo rankose tampa neįkainojamu.

Svarbi tema – autorių teisių apsauga (T.Kuzmina, J.Kuzminas. Kūrybinė fotografija. Porterto raida. Autorių teisės), nes dažnai nuotraukos „pasiskolinamos“ be autoriaus sutikimo, ir ypač lengva tai daryti virtualioje erdvėje.

Leidiniuose aprašomos  skaitmeninės fotografijos redagavimo programos, naudojamos nuotraukų  taisymui ir tobulinimui. Tai irgi fotografo darbo dalis.

Profesionalus fotografavimas gali būti pajamų šaltinis, tačiau  reikia mokytis šios profesijos subtilybių. Pirmas žingsnis galėtų būti savarankiškas mokymasis iš knygų, kad kiekvienas sau atsakytų, ko nori – būti profesionalu, ar mėgėju.  Bet kuriuo atveju, įgytos žinios pravers.

Parodoje pristatomi leidiniai iš LTB fondų.

Paroda vyks 2017 m. birželio 19 –30 d. LTB Panevėžio skyriaus abonemente.

 

SODAS

Pasaulio kultūros istorijoje parkas, sodas, daržas ir darželis nuo jų atsiradimo buvo vienas ir tas pats dalykas. Kartu auginami medžiai, vaismedžiai, daržovės ir gėlės. Vokiškai „sodas“ – Garten – suprantamas kaip augalų visuma, o daržas ir darželis  – atskiros rūšys (Gemuese-, Blumen- Garten). Tas pat ir anglų kalboje, tik čia vaismedžių sodui turimas terminas orchard. Lietuvių kalboje iš pradžių buvo naudojamas tik vienas žodis – daržas, o terminas „sodas“ reiškė visai ką kitą.

Sodai gali būti botanikos (su tyrimų lauku ir edukacijos funkcija), vaismedžių, dekoratyviniai (žiemos sodas), japoniškas sodas (su akmenų sodo atmaina), kinų sodas.

Lietuvoje sodų pradžia − XIV a. Didesnius sodus, parkus XVIXVIII a. turėjo dvarininkai ir vienuolynai.

Sodų raida paspartėjo XIX a. antroje pusėje, po baudžiavos panaikinimo. 1887 m. Lietuvoje buvo apie 38 000 ha sodų.

Sodai labai nukentėjo per karus: 1918 m. pabaigoje jų liko apie  25 000 ha (1 % visų žemės ūkio naudmenų), po Antrojo pasaulinio karo − 17 000 ha.

Šiandien Lietuvoje grožimės privačių sodybų ar dvarų sodais, didžiuojamės Vilniaus universiteto, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodų kolekcijomis, žavimės Kretingos dvare grafo J.Tiškevičiaus įkurtu žiemos sodu. Jau ne pirmus metus į tulpių žydėjimo šventę kviečia Burbiškio dvaras (Radviliškio r.).

 Sodus kuria ir tvarko sodininkai profesionalai bei mėgėjai. Jie pildo augalų kolekcijas egzotiškomis ar naujai išvestomis rūšimis, dalyvauja gražiausių sodų konkursuose ir kviečia visus besidominčius pasimėgauti vaizdu bei dalyvauti įvairiose edukacinėse programose.

Sodas – ne tik veja ar gėlių lysvės. Bet kuri lauko erdvė – stogas, pusrūsio šlaitas, palangė – irgi gali būti sodas. Be abejo, savaip žavingi ir vandens sodai, neįprasti, bet patraukiantys ramybe ir kuklumu japoniški sodai. Jūsų sodas gali būti geometriškai tvarkingas kaip prancūzų, arba angliškai „netvarkingas”. Kiekvienas gali susikurti sau mielą širdžiai gražų kampelį ar malonią poilsio vietą.

Vertingų sodininkavimo patarimų apie augalų priežiūrą,  kokio stiliaus sodą kurti, kokios spalvos dera, kaip panaudoti turimą erdvę, kokius medžius ir krūmus rinktis, norint apželdinti savo sklypą, rasite parodoje pristatomuose leidiniuose. Knygose bei žurnaluose gausu iliustruotų Lietuvos bei užsienio sodo dizainerių patarimų.

Parodoje pristatomos knygos ir periodiniai leidiniai iš LTB ir Panevėžio apskrities viešosios G.Petkevičaitės –Bitės bibliotekos fondų.

Paroda vyks 2017 m. birželio 2 –30 d. LTB Panevėžio skyriaus abonemente.

 

Literatūros paroda  „Šaunamieji ginklai"

 Parodoje pristatoma literatūra, kuri supažindina su pagrindinėmis šių dienų šaunamųjų ginklų grupėmis:

- pistoletai ir revolveriai;
- pistoletai - kulkosvaidžiai;
- kariniai šautuvai ir karabinai;
- kulkosvaidžiai ir gatlingai;
- granatsvaidžiai.

Apžvelgiama ginklų istorijos raida, pateikti taktiniai - techniniai duomenys ir nuotraukos. Dauguma ginklų naudojami Europos Sąjungos šalių, taip pat ir Lietuvos, ginkluotosiose pajėgose.

Parodoje išskirta aktuali visuomenei ginklų grupė – pistoletai savigynai, taip pat supažindinama su Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu.

2017 06 02 – 2017 07 30

 

Romos Kačinskaitės – Romėnės tapybos darbų paroda „Atspindžiai“

 

„Aš ieškau atsakymų, harmonijos, nes tiesa yra begalinė. Turiu įveikti daug kliūčių, kad sužinočiau daug tiesų, todėl kaip žmogus neieškau palaikymo. Jaučiuosi kaip undinėlė, pakeitusi uodegą kojomis.
Kiekvienas žingsnis gali būti kančia, bet ... kaip į tai pažiūrėsi.
Gal man reikia tos kančios, nes iš jos gimsta grožis", – sakė dailininkė Roma Kačinskaitė - Romėnė.

Tapybos darbai nuotaikingi, trykštantys spalvų įvairove, filosofiški, tarsi nužengę iš kito pasaulio.
Jie priverčia  mąstyti, pamatyti savo vizijas. Žvelgiant į paveikslus keičiasi nuotaika, keičiasi ir mąstymas.
Menas tuo irypatingas, kad nepalieka nei vieno abejingo, pasyvaus stebėtojo.

2017 06 02 – 2017 07 30

 

 

Vilniaus privačios mokyklos „ŠALTINĖLIS“ ir VKIF licėjaus „FORUMAS”

Mokinių meninių darbų paroda „KŪRYBOS ŠALTINIAI‘‘

 

    Šiose mokyklose skiriamas didelis dėmesys vaikų meniniam ugdymui. Dailės, keramikos,
odos meninių darbų moko profesionalūs dailininkai. Pamokos vyksta įdomiai, kūrybingai, kaip tikrose dailininkų dirbtuvėse. Menais stengiamasi sudominti ir įtraukti į kūrybinį procesą net visiškai abejingus
šiems dalykams mokinius. Menų pamokose kiekvienas vaikas turi galimybę atsiskleisti
visomis kūrybiškumo spalvomis.

    Vaikus menų paslapčių moko dailininkės Saulė Jurkynienė ir Regina Andriulaitytė.

 

 

Paroda veiks: 2017 05 10 – 2017 05 31

 

 

Ramūno Petrusevičiaus grafikos darbų paroda

 

„Grafika man – viena iš savęs realizavimo priemonių,
kuria užsiimu jau 9 metus. Daugiausiai dirbu dviejomis giliaspaudės grafikos technikomis ofortu ir akvatinta. Ruošdamasis šiai parodai nemažai padirbėjau su iškiliosios grafikos technika kartono raižiniu.
Šie darbai skiriasi nuo mano ofortų savo spalvingumu, margumu ir mąsteliu. Tiesa, dauguma kartono raižinių yra kiek abstraktoki.
Darbuose galima išvysti ir naiviajam menui, ir kitiems stiliams būdingų elementų. Man patinka išmėginti tą, aną ir dar trečią techniką,
motyvą, stilių. Viską suplakti ar paimti tik elementą ir jį kartoti.
Todėl mano darbai tokie skirtingi...”

Ramūnas Petrusevičius

  

Paroda veiks: 2017 05 08 – 2017 05 31

 

Viktorijos Paškevičienės atvirukų paroda "Mamai".

Viktorija Paškevičienė -  anglų kalbos mokytoja, gyvena su šeima Panevėžyje, dirba Ramygalos gimnazijoje. Laisvalaikiu kuria atvirukus, dovanų dėžutes, papuošalus, gamina rankų darbo muilą, fotografuoja. V.Paškevičienė įvaldžiusi įvairias rankdarbių technikas: dekupažą, skrebinimą, vilnos vėlimą, lipdymą iš modelino, karoliukų vėrimą, siuvinėjimą, mezgimą ir kt. Nemažą dalį laisvalaikio skiria fotografijai, vadovauja mokyklos fotografų būreliui, kartu su moksleiviais
rengia fotografijos parodas.

Parodoje eksponuojami atvirukai atlikti skrebinimo technika.

vyks gegužės 2-16 d. LTB Panevėžio sk. abonemente

Gegužės 21 d. – Partizanų pagerbimo diena

Knygų ir žurnalų paroda „Ginkluoti politikai- partizanai: jų asmenybės ir gyvenimo istorijos“

Partizaninis karas- ginkluotas pasipriešinimas, Lietuvoje prasidėjęs 1944 m. vasarą ir trukęs beveik dešimtmetį. Skaudi mūsų krašto okupacijos patirtis pastūmėjo žmones į partizaninį karą. Pasipriešinimo formų būta įvairių: atsisakymas tarnauti Raudonojoje armijoje, slapstymasis ir ginklų rinkimas, pirmųjų būrių telkimas.Kai kurie priėmė ryšininkų ir rėmėjų pareigas, teikdami partizanams visokeriopą paramą.

Partizanai ne tik slapstėsi. Jie rengė įvairias operacijas, planavo saugumo būstinių, areštinių puolimus. Kovota ne tik ginklais. Partizaninio karo metais buvo išplatinta daugybė įvairaus turinio atsišaukimų ir karikatūrų, pašiepiančių okupacinę valdžią ir jai tarnaujančius.

Lietuvos partizanai save laikė ir politiniu valdžios organu, nes ėmėsi atsakomybės už savo valstybės žmones: gynė, rūpinosi nukentėjusiais nuo okupacinės valdžios, mėgino išlaisvinti sulaikytuosius, kovojo su stribais ir kriminaliniais nusikaltėliais.

Svarbios partizanų gyvenime buvo šventės- tiek valstybinės, tiek ir asmeninės. Laisvalaikiu kai kurie jų kūrė eilėraščius, žaidė stalo žaidimus, sportuodavo miške, ir netgi fotografuodavosi  pramogai ir turėdami rimtą siekį palikti žinutę ateities kartoms apie partizanų ryžtą ir pasirengimą kovai.

Partizanų būrius telkė ir jiems vadovavo aktyvūs, stiprūs ir išsilavinę karininkai, tarnavę tarpukario Lietuvos kariuomenėje ar baigę puskarininkių mokyklą. Vieni tokių paminėtini Juozas Lukša- Daumantas, Jonas Misiūnas- Žalias Velnias, Domininkas Jėčys- Ąžuolis, Adolfas Ramanauskas- Vanagas, Romas Styra- Rėksnys ir daugelis kitų.

Parodos metu pristatomuose leidiniuose galima susipažinti su šiomis asmenybėmis, jų gyvenimo istorija, pabandyti pajausti juos supusią to meto aplinką, suprasti šių žmonių pasirinkimą  sunkiu ir neramiu mūsų krašto istorijos laikotarpiu.

Parodai panaudoti leidiniai iš LTB ir Panevėžio apskrities viešosios G.Petkevičaitės- Bitės bibliotekos fondų.

 

vyks gegužės 17-31 d. LTB Panevėžio sk. abonemente.

 

Almos Puskunigienės tapybos darbų paroda „Tylos eskizai“

„Šiuose darbuose bandžiau perteikti savo nuotaikas ir įspūdžius,
patirtus dalyvaujant pleneruose. Esu dėkinga dėstytojams dailininkams: Vijai Tarabildienei, Rimtui Tarabildai, Algimantui Kliaugai, Vytautui Poškai, o taip pat Vilniaus menininkų klubo „Plekšnės“ prezidentei Giedrei Bulotaitei – Jurkūnienei bei Juozapui Miliūnui.“

Alma Puskunigienė

 2017 04 05 - 2017 04 28

  Jolantos Balionienės velykinių kiaušinių ekspozicija

Šv. Velykos yra ta sakrali šventė, kuri, kaip ir Šv. Kalėdos, suburia
šeimas, susieja praeitį su dabartimi, fiksuoja ir saugo reikšmingų
įvykių atminimą, padeda laikytis šeimos
tradicijų. Pagrindinis Šv. Velykų atributas – kiaušinis, nudažytas įvairiomis spalvomis, išmargintas raštais. Tokius margučius dovanojame giminėms ir draugams.
Aš margučius marginu, skutinėju ir graviruoju improvizuodama gėles
bei raštus. Didžioji dalis kiaušinių – žąsų, kiti – vištų ir ančių.

 

2017 04 11 – 2017 04 28

 

Anatolijaus Ščiogolevo akvarelės darbų paroda „Pavasario belaukiant"

 

       Gimiau ir užaugau Vilniuje. Besimokydamas vidurinėje, baigiau Vilniaus keturmetę vaikų dailės mokyklą, kur dailės pagrindus dėstė žymūs Lietuvos menininkai: Ignas Budrys, Igoris Piekuras, Antanas Kmieliauskas ir kt.  

       Baigęs Vilniaus inžinerinio statybos instituto (dabar Gedimino technikos universitetas) Statybos fakultetą, įgijau inžinieriaus konstruktoriaus specialybę. Dirbau pagal specialybę stiklo ir metalo konstrukcijų srityje, o laisvalaikį skyriau savo pomėgiui – piešimui, tapybai. Užbaigęs darbinę veiklą,  retą dieną nesiimu teptuko, eskizų bloknotas visada kartu.

        Ypač pamėgau akvarelinę tapybą, naudoju senąją klasikinę techniką. Tematika labai įvairi – miesto, kaimo peizažai, gamtovaizdžiai, natiurmortai, gėlės. Esu Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, priklausau dailės studijai „Paletė“, menininkų klubui „Plekšnė“. Intensyviai dalyvauju parodose.

 

Anatolijus Ščiogolevas

 

2017 04 03 – 2017 04 28

Fotografijų paroda „Estų kelias į Australiją: gyvenimas
perkeltųjų asmenų stovyklose Vokietijoje 1945 – 1950 m.”

Parodoje eksponuojama estų archyvui Australijoje priklausanti medžiaga, glaustai nušviečianti  Estijos karo pabėgėlių
(angl. – displaced persons) patirtį Vokietijos perkeltųjų asmenų stovyklose 1945 – 1950 metais. Piešiniai ir reportažai iš laikraščio „Pildipost”,kurį 1947 – 1950 metais leido estų pabėgėliai.

2017 04 24 – 2017 04 28

 

 

 

Leidinių paroda „Lietuva ir NATO 13 metų kartu“

Knygų paroda „Pasaulio ir Lietuvos architektūra“

Parodoje eksponuojamos knygos apie Vilniaus, Kauno ir Lietuvos kurortų senąją bei naująją architektūrą.

Taip pat galėsite susipažinti su pasaulio architektūros šedevrais, architektūros istorija, didingiausiais pasaulio statiniais, gražiausiomis pasaulio aikštėmis.

2017 04 03 – 2017 04 28

Vilniaus dailės akademijos Kauno dizaino fakulteto
studentų projektų darbų paroda

Industrinio dizaino darbai: plakatuose eksponuojami staliukai,
gertuvės, oro valymo prietaisai, ekrano grafika, ženklai ir pan.

2017 04 03 – 2017 04 28

Tarptautinei aviacijos dienai skirta literatūros paroda „Pamilę dangų..."

2017 04 03 – 2017 04 14

Knygų paroda „Prekės ženklas- verslo sėkmė", skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai pažymėti

2017 04 24 – 2017 05 05

Romos Kačinskaitės – Romėnės tapybos darbų paroda „Atspindžiai“

 

„Aš ieškau atsakymų, harmonijos, nes tiesa yra begalinė. Turiu įveikti daug kliūčių, kad sužinočiau daug tiesų, todėl kaip žmogus neieškau palaikymo. Jaučiuosi kaip undinėlė, pakeitusi uodegą kojomis.
Kiekvienas žingsnis gali būti kančia, bet ... kaip į tai pažiūrėsi.
Gal man reikia tos kančios, nes iš jos gimsta grožis", – sakė dailininkė Roma Kačinskaitė - Romėnė.

Tapybos darbai nuotaikingi, trykštantys spalvų įvairove, filosofiški, tarsi nužengę iš kito pasaulio.
Jie priverčia  mąstyti, pamatyti savo vizijas. Žvelgiant į paveikslus keičiasi nuotaika, keičiasi ir mąstymas.
Menas tuo irypatingas, kad nepalieka nei vieno abejingo, pasyvaus stebėtojo.

2017 04 03 – 2017 04 28

 

    I a. Tako galerijos stenduose

Paroda, skirta Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos (LKBK)
 45 metų jubiliejui
pažymėti

Lietuvos katalikų bažnyčios kronika (LKBK) – pogrindinis leidinys, leistas Lietuvoje 1972 –- 1989 m. Pirmasis numeris, kurį leido „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komitetui“ artimi kunigai, seserys vienuolės, pasauliečiai katalikai, pasirodė 1972 m. kovo 19 d. Buvo rašyta apie katalikų persekiojimus  ir diskriminaciją Lietuvoje, tikinčiųjų gyvenimą kitose sovietinėse respublikose.

Per 17 metų išėjo 81 LKBK numeris. Kronika buvo verčiama į anglų, ispanų ir kitas kalbas bei platinama daugelyje katalikiškų kraštų.

 Parodos kuratorius Rimvydas Butautas – Kudirka

2017 03 18 – 2017 03 31

 

    I a. Tako galerijoje

Tautodailininkės Aldonos Dominikos Barauskienės dailės darbų paroda „Atgaiva“

„Gimiau 1938 m. Dubių kaime, Alytaus rajone. 1954 m. baigiau Dubėnų septynmetę mokyklą, o 1958 m. – Alytaus 2-ąją vidurinę mokyklą. Vilniaus Finansų ir kredito technikume gavau buhalterės diplomą. Trisdešimt metų pagal specialybę dirbau Vilniaus universitete, iš ten išėjau į pensiją.

Nuo 2005 m. lankau Vilniaus dizaino mokymo centro senjorų dailės studiją. Čia pradėjau piešti, tapyti, kurti koliažus. Dalyvauju šio centro organizuojamuose pleneruose, parodose. 2012 m. dalyvavau Lietuvos nacionaliniame muziejuje vykusioje respublikinėje konkursinėje parodoje Monikos Bičiūnienės premijai laimėti. 2013 m. dizaino mokymo centro galerijoje „Menų kampas“ surengiau personalinę parodą „Svajonė“. 2014 m. ji eksponuota Muitinės mokymo centre. 2014 m. dalyvavau Taikomosios dailės muziejuje vykusioje Dainų šventei skirtoje parodoje „Mūsų namai“. 2014-2015 m. Lietuvos Žemės ūkio ministerijoje surengiau personalinę parodą „Spalvų simfonija“. 

Mane žavi folkloras. Patinka liaudies šventės su šokiais ir dainomis. Šiuo metu priklausau folkloro ansambliui „Vilniaus gija“, giedu Vilniaus arkikatedros ansamblyje „Senoji giesmė“. Dailė, muzika man teikia džiaugsmo ir dvasios ramybės.“ 

Aldona Dominika Barauskienė

2017 03 01 – 2017 03 31

 

    II a. Freskos galerijoje

Jolantos Balionienės tapybos darbų paroda „Emocijų dienoraštis“

„Menas  yra dialogas tarp pačio menininko ir žiūrovo. Kasdieninis mūsų gyvenimas neatsiejamas nuo kiekvienos dienos patirtų išgyvenimų, jausmų ir nuotaikų. Savo darbuose grafikos technika norėjau perteikti linijas, spalvas, formą, erdvės ir kaligrafijos santykį. Geometrinės  formos taip pat išreiškia emocijas, todėl pasikartojantis kvadratas - dvasinės pusiausvyros, tvirto apsisprendimo išraiška.”

 

Jolanta Balionienė

 

2017 03 01 – 2017 03 31

 

 

 

   

      Kauno regioninis skyrius

  Knygų paroda „Pasaulio ir Lietuvos architektūra“

  Parodoje eksponuojamos knygos apie Vilniaus, Kauno ir Lietuvos kurortų senąją bei naująją architektūrą.

  Taip pat galėsite susipažinti su pasaulio architektūros šedevrais, architektūros istorija, didingiausiais pasaulio statiniais, gražiausiomis pasaulio aikštėmis.

  2017 03 01 – 2017 03 31

  Vilniaus dailės akademijos Kauno dizaino fakulteto
  studentų projektų darbų paroda

  Industrinio dizaino darbai: plakatuose eksponuojami staliukai,
  gertuvės, oro valymo prietaisai, ekrano grafika, ženklai ir pan.

  2017 03 01 – 2017 03 31

      Panevėžio regioninis skyrius

  Paroda, skirta pasaulinei vandens dienai
   „Nepaprasta vandens galia“

  „Vanduo. Tu mums atrodai pats paprasčiausias dalykas.

  Tavimi mėgaujamės neturėdami nė menkiausio supratimo, kas iš tikrųjų esi.”

                                                                                        Antoine de Saint-Exupery

   

  Gydanti, kurianti, sauganti, malšinanti, griaunanti…galima vardinti vandens galias iki begalybės. Vanduo yra mumyse, po mumis,
  virš mūsų ir aplink mus. Žmogus vandenį  visais jo pavidalais naudoja įvairose gyvenimo srityse: maistui, higienai, religinėms apeigoms, drėkinimui, gaisrų gesinimui, žvejybai, sportui, menui, energijai gaminti…

  Ir nors atrodo, kad Žemėje yra daug vandens, iš tikrųjų  vanduo didžia dalimi yra negausus išteklius, o darnios plėtros principas teigia – kiek išnaudojom, tiek atkurkim. Kad nesumenktų vandens galia,
  jis turi būti švarus, todėl didelis dėmesys skiriamas ir vandens ekologijai.

  2017 03 14 – 2017 03 31

  Dainos Bučiūnienės personalinė ažūrinių žvakių paroda
   „Ažūrinė harmonija"

  Šias nuostabias žvakes išvydusi vienoje  Skandinavijos šalių,
  likau sužavėta perkeltu šiaurės pašvaistės spalvų spektru į namų pasaulį. Tos šviesos norėjosi parsivežti ir pas mus, į niūrias, mažai saulės matančias lietuviškas namų erdves... Taip prieš trejus metus pradėjau gaminti, formuoti tą ledinį ažūrą, kurio spindesys maloniai nuteikia,
  kai jį įkurdini namų kampelyje, ant darbo stalo,  SPA centro interjere, ant jaukaus restoranėlio stalelio ar surandi jam vietą šaltokame ofise...
  Šiais metais suteikiau darbams ir pavadinimą „Ažūrinė harmonija".

  2017 03 06 – 2017 03 17

   

      Klaipėdos regioninis skyrius

  Romos Kačinskaitės – Romėnės tapybos darbų paroda „Atspindžiai“

   

  „Aš ieškau atsakymų, harmonijos, nes tiesa yra begalinė. Turiu įveikti daug kliūčių, kad sužinočiau daug tiesų, todėl kaip žmogus neieškau palaikymo. Jaučiuosi kaip undinėlė, pakeitusi uodegą kojomis.
  Kiekvienas žingsnis gali būti kančia, bet ... kaip į tai pažiūrėsi.
  Gal man reikia tos kančios, nes iš jos gimsta grožis", – sakė dailininkė Roma Kačinskaitė - Romėnė.

  Tapybos darbai nuotaikingi, trykštantys spalvų įvairove, filosofiški, tarsi nužengę iš kito pasaulio.
  Jie priverčia  mąstyti, pamatyti savo vizijas. Žvelgiant į paveikslus keičiasi nuotaika, keičiasi ir mąstymas.
  Menas tuo irypatingas, kad nepalieka nei vieno abejingo, pasyvaus stebėtojo.

  2017 03 01 – 2017 03 30

 

 

 

Vilmanto Ladygos fotografijų ciklas
„Svečiuose pas....“ – Medžio drožėjas
Antanas Česnulis

Šį kartą svečiuojamės pas vieną geriausių Dzūkijos skulptorių
Antaną Česnulį, kurio sodyboje esantys medžio drožiniai ir kompozicijos – tai tik dalis autoriaus kūrybos per 30 metų. Kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta A.Česnulio drožinių ekspozicija. Nuo malūno Ratnyčėlės upelio link driekiasi unikali Rūpintojėlių siena. Palei pakrantę eksponuojama kompozicija
ŽMOGAUS IR MEDŽIO GYVENIMAS. Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai stovi įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje.

2017 02 01 – 2017 02 28

 

Vytauto Didžiojo karo muziejaus parengta paroda
 
„Tankai Lietuvos kariuomenėje 1924–1940 m.“  

Parodoje pristatomos itin retos lengvųjų tankų nuotraukos,
kurių originalai saugomi Lietuvos centriniame valstybės archyve,
Lietuvos nacionalinio, Lietuvos aviacijos, Šiaulių „Aušros“, Biržų krašto „Sėlos“
 ir Vytauto Didžiojo karo muziejų rinkiniuose,
taip pat privačiose kolekcijose.

Ekspozicija supažindina su tankų dalinio istorine raida, tankų
ir šarvuočių įgulų karių likimais, turėtais ir kariuomenei kurtais tankais.


 

2017 02 06 - 2017 02 28

 

Anos Marijos Blažienės personalinė paroda „Šviesos žaismas"

„Akvarelę lieju nuo studijų laikų. Tie metai prabėgo tarp jaukių senamiesčio gatvelių bei kiemelių. Natūros fiksavimas, senamiesčio tinko virpesys, šviesos žaismas bei mirgėjimas – sustingę akvarelėse. Darbuose įamžintos jaukios Vilniaus senamiesčio vasaros, įkaitęs miesto oras tarsi virpa. Žiemos siužetuose baltos storo sniego paklodės užkloja senus čerpių stogus. Kituose darbuose užfiksuotos trumpos vasaros akimirkos iš Lietuvos pajūrio Nidos – laivai, mediniai trobesiai bei vėjalentės. Marinistiniuose darbuose mirguliuojanti jūra primena nerūpestingą atostogų vasarą, su tvyrančia ramybe bei kopų smėliu, byrančiu tarp pirštų. Atrodo, užuodi jūros kvapą, išgirsti bangų ošimą. O vasaros Aukštaitijos nacionaliniame parke, Meironyse, nukelia mus į seną,450 metų gatvinį kaimą. Gamta ir sena medinė autentiška architektūra inspiruoja įamžinti paveldą bei istoriją. Mano darbuose vyrauja švelnios pastelinės spalvos, akvarelės technikai būdingas lesiravimas bei balti plotai, kurie kaip perlai išsaugomi erdvei išgauti.“

Ana Marija Blažienė

2017 02 08 – 2017 02 28

 Vaidos Kunigėlytės personalinė paroda „Pavasario nuojauta" 

„Mano kūryba visiškai spontaniška, motyvai pasikartojantys, tik kitokia išraiška. Mėgstu eksperimentuoti, gaminti dažus iš augalų, kevalų, lukštų. Popieriaus paviršius, faktūra ir atspalvis taip pat mane labai traukia ir padiktuoja darbo turinį. 

Detalė ir visuma, gamtos inspiracija, grafinės detalės, lengvas dekoratyvumas  ir visiškai  spontaniškas išsiveržimas. Nuotaika, jausmai, gaivus polėkis, būsena, kurios būdama paimu į rankas teptuką, įtakoja rezultatą. Abstraktūs žmonių siluetai susilieja judesyje. Gamtos vaizdai, Neries upės vingis, akvarelės laisvi paliejimai išsiveržia popieriuje. Gamta kaip įkvėpimo šaltinis: pušis, vėjas, vandens paviršius, pelkės, žolių stagarai apsnigtoje pievoje, medžio žievė ar atsitiktinė dėmė gali inspiruoti kūrinį.“

Vaida Kunigėlytė

2017 02 08 – 2017 02 28

 

Pagrindiniam Izaoko Niutono veikalui „Matematiniai gamtos filosofijos pagrindai“
(Philosophiae Naturalis Principia Mathematica) 330 metų

 

Paroda veiks 2017 01 03 – 2017 01 31

 

Ojaro Mašidlausko tapybos darbų paroda „...ir Angelai“
(pristatomi 1991 – 2016 metais sukurti darbai)

Tapytojas ir skulptorius Ojaras Mašidlauskas g. 1956 m.,
mokėsi Vaikų dailės mokykloje, baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija).
Gyvena ir kuria Trakų Vokėje.

Surengė daug personalinių parodų, dalyvavo jungtinėse
parodose bei pleneruose Lietuvoje ir užsienyje.
Iliustruoja knygas. Rengia instaliacijas viešosiose erdvėse.
Moko vaikus piešimo ir tapybos paslapčių jaunųjų dailininkų mokyklėlėje. 2015 m. dailininkui buvo įteiktas
atminimo ženklas „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“.

Paroda veiks 2017 01 03 – 2017 01 31

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus pristato parodą „Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų"

 

 Parodoje „Dvarų relikvijos pasakoja... Nuo kovų iki kovų" galima išvysti keturis svarbius politinius dvarų laikotarpius: 1830 - 1831 m. ir 1863 - 1864 m. sukilimus, 1904 m. tautinio atgimimo ir 1918 - 1923 m. Nepriklausomybės kovų. Joje stengiamasi parodyti, kad dvarai visada buvo visuotinės savimonės
telkimosi centrai ir juose prasidėdavo svarbios valstybei permainos.

Dvarai siejami ir su prabanga, aukštuomene ir europietiška kultūra, todėl tai stengiamasi parodyti ir parodoje. Šios parodos žiūrovas gali pamatyti autentiškus to meto eksponatus nuotraukose, susipažinti su įvairių Lietuvos dvarų žymiais savininkais ir atsekti jų indėlį į Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

Paroda veiks: 2017 01 18 - 2017 02 06

 

 

Paroda „Arabų įtaka mokslo pasauliui“, kurią Ugdymo plėtotės centrui ir Lietuvos bibliotekoms
bei mokykloms padovanojo Aleksandrijos Biblioteka (Egiptas), bendradarbiaudama su
 Kultūros centru „In Actio“ (Lietuva).

Ekspozicija suteikia galimybę pažinti praeities Arabų indėlį į mokslą. Joje eksponuojami darbai,
nuotraukos ir dokumentai, kurie atskleidžia didį Arabų indėlį Matematikos, Chemijos,
Medicinos, Astronomijos, Kartografijos, Mechanikos, Gyvūnų mokslo ir Farmacijos srityse.

2016 gruodžio 1-30 d.

Virginijaus Sungailos fotografijų paroda „Atspindžiai vandeny"

Poezijos knygos pristatymas „Paslapties piligrimas"

2016 gruodžio 1-30 d.

Irenos Meištaitės akvarelės ir piešinių paroda „Kokia graži tėvynė...“

„Lieju grynąja akvarelės technika (naudoju tik popierių, vandenį ir akvarelinius dažus). Labiausiai mėgstu dirbti gamtoje. Čia būnu ne viena – man padeda saulė, vėjas, medžių, pievų, paukščių garsai, rūkai ir dargana...

Lietuvos gamta mane žavi ir užburia, negaliu ja atsistebėti. Ypatingai aštriai tą pajuntu sugrįžus iš tolimos kelionės. Rodos, niekur nėra tokio gražaus krašto su keturiais metų laikais.

Gal todėl, kad čia mano tėvų ir protėvių žemė, čia gera ir ramu žingsniuoti man paskirtu taku.“

 Irena Meištaitė

2016 gruodžio 1-30 d.

Paroda „Partizaninis karas Lietuvoje 1944–1953"

Sovietų Sąjungai antrą kartą okupavus Lietuvą, dešimtys tūkstančių Lietuvos patriotų stojo į kovą su okupantais. Dauguma jų ginkluotos kovos kelią pasirinko sąmoningai, pasiryžę kovoti tol, kol bus atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Paroda skirta Lietuvos karių dienai – lapkričio 23 d.

Paroda veiks 2016 lapkričio 23 – 29 d.

Rimanto Čechavičiaus fotografijų paroda „Šventosios žemės aura...“

Tai jau šešioliktoji šio autoriaus paroda Lietuvos technikos bibliotekoje.

Šventąją žemę su turistų grupe Rimantas Čechavičius aplankė šių metų vasario mėnesį.

Kelionė prasidėjo Eilate prie Raudonosios jūros netoli Egipto bei Jordanijos,

nuvyko į Jeruzalę, 18 kartų sugriautą ir vėl atstatytą.

Paskutinėmis kelionės dienomis apžiūrėjo labai senus Izraelio miestus –   Tel Avivą Jafą, Haifą, Aką...

Fotografijų ekspoziciją papildo Ginos Liepos, Indrės, A. Elenskienės eilės.

Vėlinių proga paroda skiriama visų išėjusių Anapus atminimui.

Veiks iki 2016 lapkričio 1-30 d.

Romo Žmuidzinavičiaus tapybos paroda

 

Romo Žmuidzinavičiaus paveikslai – tai tarsi gyvenime,
gamtoje ir laikmetyje nuolat besikartojantis virsmas: kintantys metų laikai, spalvos, nuotaikos. Todėl paveikslai kupini ir audrų,
jausmų šėlsmo, ir nostalgiškos rimties bei švelnių pastelinių simbolių. Norėdamas visa tai išreikšti autorius naudoja daugiasluoksnę savitą techniką. Jo tapyba pirmiausia yra saviraiška, susijusi su individualybe. Dailininkas renkasi vaizduoti tai, kas jam yra artima ir įdomu.

 

Veiks iki 2016 lapkričio 1-30 d.

Vilmanto Ladygos tapybos paroda „ Gamtos paslaptys“

 

/2016-10-01 iki 2016-10-31/

 

Anatolijaus Ščiogolevo akvarelės darbų paroda
 „Tėviškės spalvos“

A. Ščiogolevas Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys,
priklauso dailės studijai „Paletė“, menininkų klubui „Plekšnė“.

Dailininkas, ypač pamėgęs akvarelinę tapybą, savo darbuose naudoja senąją klasikinę techniką. Tematika labai įvairi – miesto bei kaimo peizažai, gamtovaizdžiai, natiurmortai, gėlės.

/2016-10-01 iki 2016-10-31/

 

 

Fotografijų paroda „Sienos”
Fotomėgėjų klubo „Fotokablys” narių paroda apie Vilniaus sienas.
Keturi skirtingi autoriai, keturi skirtingi požiūriai.

/2016-09-01 iki 2016-09-31/

Tatjanos Simanaitienės akvarelės paroda

„Vilniaus albumas“

 

...akvarelėse dailininkė mėgsta vaizduoti Klaipėdos miesto jaukius namelius, kuriuos žaismingai sujungia su jūra, laivais,
su tam tikrais šio miesto simboliais. Bet vaizduodama įvairius Vilniaus architektūrinius motyvus dailininkė apibendrina, tačiau patį vaizdą
palieka atpažįstamą ir pakankamai realų...

 ...gerai įvaldžiusi kaprizingą akvarelę, ji labiau mėgsta „šlapios“ akvarelės liejimo techniką, kurioje minkštai, labai jautriai susilieja spalvos,  ir kūrinio koregavimas galimas labai minimalus.
Dailininkė yra jautri gamtos spalvinei nuotaikai ir savo akvarelėse
puikiai perteikia gamtos erdvės pojūtį, oro virpesius, saulės šviesą...

 /Pagal menotyrininko  Petro  Šmito  anotaciją/

 

/2016-09-01 iki 2016-09-31/

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“
neįgaliųjų kūrėjų paroda
„AŠ“

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ – organizacija,
skatinanti neįgaliųjų kūrybinių gebėjimų lavinimą.
Viena tokių kūrybos krypčių – vizualiniai menai.
 
Neįgalieji menininkai popieriaus lape išliejo savo mintis ir jausmus apie supantį pasaulį,
pieštuku perteikė žodžius, kurie lūpose nebūtų tokie spalvingi.  Darbų autoriai atviri žiūrovui,
o jų eksponuojami darbai paperka nuoširdumu, originalumu.

/2016-08-01 iki 2016-08-31/

Dienos centro „Šviesa” batikos darbų paroda „VASAROS PASAKOJIMAI”

 
 Šioje parodoje dalyvauja daugiau kaip 20 kūrėjų, turinčių vienokią ar kitokią proto negalią.
Per kūrybą jie atveria savo širdis ir suteikia galimybę pamatyti jų savitą ir spalvingą vidinį pasaulį...
Pasaulį, kupiną meilės ir gerumo, žydinčių gėlių ir paukščių čiulbesio, tokį, apie kokį mes visi
svajojame ir kokio siekiame.
 

/2016-08-01 iki 2016-08-31/

 

 Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato parodą

„Lietuvos kariuomenės karininkų portretai”

 Artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos kariuomenės
100-mečio proga rengiamoje parodoje pristatomi Lietuvos centrinio valstybės archyvo fonduose saugomi tarpukario Lietuvos kariuomenės karininkų portretai, tarnybos lapai, atestacijos, biografijos bei kiti karo tarnybos dokumentai. Parodos rengėjai viešindami archyvo saugyklose saugomus karininkų dokumentus siekia apibendrinti ir
pagerbti Lietuvos kariuomenės
šimtmečio istoriją bei iškiliausias jos asmenybes.

/2016-07-01 iki 2016-07-30/

Povilo Sidaravičiaus (1933 - 2015)  kūrybos paroda

 

 Šios parodos autorius - dailininkas, kūrėjas, dailės renginių organizatorius ir keliautojas Povilas Sidaravičius, kilęs iš Kuršėnų. P.Sidaravičius dirbo nacionaliniame dailės muziejuje, Lietuvos edukologijos universitete,
buvo Vilniaus Dailės mokyklos direktorius.

Paskutiniais savo gyvenimo metais darbavosi Medarto Čoboto trečiojo amžiaus universitete (MČTAU),
buvo Turizmo fakulteto prodekanas, garbės narys. Be keramikos, fotografijos ir kitų meno rūšių,
 jam labiausiai prie širdies jo paties auginamos gėlės, gėrį ir grožį įprasminančios jų kompozicijos.
Svarbesnių susibūrimų metu P.Sidaravičiaus gėlių kompozicijos dažnai puošdavo aplinką.
Apie tai byloja parodoje eksponuojamos nuotraukos.

 

/2016-07-01 iki 2016-07-30/

Tarptautinio edukacinio akvarelės sklaidos projekto
AKVARELĖS: KŪRYBINIAI IEŠKOJIMAI IR ATRADIMAI dalyvių paroda

Projektu siekiama suteikti progą skleisti kultūrą ir tapti jos dalimi Vilniaus ir Vilniaus apylinkių akvarelės mylėtojams – įvairių socialinių ir amžiaus grupių žmonėms. Norima parodyti plačias akvarelės, kaip vienos ekologiškiausių bei tinkamiausių edukacinei veiklai technikų galimybes ir inovacijas, kurti jungtis tarp dailininkų profesionalų ir edukologijos studentų, mokinių, senjorų, vaikų su negalia.

/2016-06-01 iki 2016-06-30/

Vilniaus “ŠALTINĖLIO” privačios mokyklos ir VKIF licėjaus “FORUMAS” mokinių
meninių darbų paroda
„KŪRYBOS ŠALTINIAI‘‘

„Tako“ galerijoje atidaryta kūrybingų vaikų, besimokančių Vilniaus „Šaltinėlio“ privačioje mokykloje,
darbų paroda. Mokykloje skiriamas didelis dėmesys vaikų meniniam ugdymui. Jaunuosius kūrėjus meninių darbų moko profesionalūs dailės, keramikos bei odos meninių darbų dailininkai. Pamokos vyksta įdomiai, kūrybingai, kaip tikrose dailininkų dirbtuvėse. Parodoje eksponuojami darbai spinduliuoja gerą energiją,
džiugina savo nuoširdumu ir netikėtomis galimybėmis.

 

/2016-05-01 iki 2016-05-31/

Tapybos studija „BALTAS KŪBAS” paroda „POTĖPIO FĖJOS”

„Potėpio fėjos“ – tai 10-ties  tapytojų paroda, kurias jungia dalyvavimas tapybos studijos
„Baltas kubas“ veikloje – natiurmortų tapymas studijoje, peizažai gamtoje, plenerai pajūryje,
išvykos į tarptautines parodas ir kt.

 

/2016-05-01 iki 2016-05-31/

Mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Knygų namų šviesa“ geriausių darbų paroda

 

Bibliotekų metams skirtame konkurse dalyvavo vaikai nuo 7 iki 18 metų.
Jo tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinant dailės kalba išreikšti
savo santykį su knyga, biblioteka, Lietuvos kultūros istorija.

Mokinių piešiniuose vaizduojami bibliotekų pastatai ir interjerai, knygų lentynos,
mėgstamų kūrinių personažai, futuristinės bibliotekos ir modernios technologijos, ryški komiksų įtaka.

Konkursą organizavo LR švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
 
 

/2016-04-01 iki 2016-04-27/

 

Liudviko Daugirdo tapybos paroda „ŽEMĖS SPALVOS“

 Liudvikas Daugirdas papildo šiuolaikinių tapytojų gretas,
tęsdamas tapybos tradicijas, suformuotas tiek Lietuvos,  tiek pasaulio impresionistų darbuose.  Jo darbų charakteringas faktūrinis potėpis ir dažnai kontrastingos spalvos sukuria tai, kas asmeniška ir individualu kiekvienam žmogui – įspūdį ir emocijas. Dailininko mėgstamiausias motyvas yra gamta, nes jo nuomone, ji padeda bręsti ir išsiskleisti žmogiškajai būčiai bei atveria kelius dvasinei dimensijai.

/2016-04-01 iki 2016-04-29/

Tapybos darbų paroda „Basomis per vakar”
 
“Basomis per vakar” – tai penkių autorių – Birutės Ašmonienės,
Dalios Bložienės, Junijos Galejevos, Rūtos Montvilienės ir
Agnės Verksnytės
tapybos darbų paroda.
Dalelę vasaros patirčių autorės atrinko šiai parodai ir siūlo drauge pabraidyti BASOMIS PER VAKAR, pasišildyti prabėgusių vasarų jaukiuose prisiminimuose.
 

/2016-03-01 iki 2016-03-31/

 

Jono Butkevičiaus tapybos paroda „SKRYDIS”

 Man tapyboje svarbiausia – spalvos, jų kontrastai, sąskambiai.
 Tapau atviromis spalvomis, naudoju plačią spalvų paletę,
spalvų derinius. Ieškau vidinės santarvės tarp žmogaus ir gamtos,
nes joje jaučiuosi puikiausiai, o ji taip negailestingai naikinama.
Paveikslų tematika išplaukia iš gamtos, kelionių įspūdžių,
kultūrinių klodų. Abstraktus tapybos būdas leidžia išreikšti vyksmą,
 būseną, reiškinį, – pavyzdžiui, skrydį, absurdą,
ekspresyvus būdas – išreikšti gamtą.
Mano moto: „Gyvenimas – nuostabi pasaulio pažinimo kelionė!“
                                                                       /J. Butkevičius/

/2016-03-01 iki 2016-03-31/

Šilko tapybos asociacijos narių paroda

 „Žali taškai”

Pernai įsikūrusios tapybos ant šilko asociacijos narių paroda kviečia pasigrožėti šia unikalia medžiaga, pasižiūrėti koks skirtingas ir įvairus gali būti ištapytas šilkas ir kaip savitai kiekviena kūrėja žvelgia į jį. Parodoje eksponuojami įvairiomis technikomis tapyto šilko darbai - paveikslai ir aksesuarai - skarelės bei šalikėliai.

/2016-03-01 iki 2016-03-31/

Vidūno Gelumbausko fotografijų paroda 

Nuotraukoje teatras iš veiksmo erdvėje ir laike virsta įvykiu.
Ir tada į jį jau galime pažvelgti įdėmiau, kruopščiai nagrinėdami smulkiausias detales, dar kartą tyrinėdami veido išraiškas,
kūno plastiką, spalvas ir daiktus. Kartais to nepastebime, akis nukreipdami į kitą personažą ar įvykį – garsesnį, ryškesnį, įdomesnį. 

/V.Gelumbauskas/

/2016-02-01 iki 2016-02-29/

Justinos Puidokaitės tapyba „Gėlynėlių dešimtmetis“

 

Tądien, kai apsisprendžiau nutapyti pirmąjį gėlynėlį,
buvo ankstyvo rudens graži popietė.
Saulė ant rudens gėlynų sodyboje krito ypatinga šviesa. Buvo ryšku ir nebanalu, sodru ir neperlenkta.

/J.Puidokaitė/

 

/2016-02-01 iki 2016-02-29/

Stasės Mardosienės tapyba „Žydėjimo magija“

 

Tautodailininkė tapybos darbus kuria aliejinės pastelės, akvarelės, aliejinių dažų technikomis.

Labai žavi puantilizmo technika, ekspresionizmo tematika, abstrakcija, romantinis temos traktavimas bei apibendrinimas linijos grožiu. Tapydama niekada neskuba, dirba nusiraminusi, kad paveiksle būtų tik gera energija.

 

/2016-01-01 iki 2016-01-30/

    II a. Freskos galerijoje

Aidos Verdi

 

Pastelės, piešiniai eskizai

 

„AR to reikia?!“

„Kaip gimsta kūrinys? Ką tuomet išgyvena kūrėjas? Kas vyksta jo vidiniame pasaulyje?

Laikas nuo pirmojo impulso, spalvos pasirinkimo, prisilietimo prie popieriaus iki parašo – tai kūrėjo dialogas, akistata su pasąmone, intymus procesas. Norėjau užfiksuoti tą būseną. Kaip meninės raiškos priemonę pasirinkau pastelę.

Ar to reikia? Nežinau. Nežinau, ar reikia kam nors kitam. Man – reikia!

Piešiniai gimsta savaime. Vienas po kito. Įsibėgėjusi, negaliu greitai sustoti. Lapas po lapo, lapas po lapo... Neišsakytos mintys, išgyventos emocijos, pastebėjimai, prisiminimai, vizijos, svajonės, žmonės, vardai...

Galvoje sukosi būsimosios parodos pavadinimai. Keliasdešimt. Pasiliko tas, atkakliai drumstęs ramybę,   – AR TO REIKIA? Netikėtai iš jo išsibraukė dvi raidės: žodyje „to“ raidė „o“, o žodyje „reikia“ – „a“.


Art reiki
. Art (angl.) – menas, reiki (jap.) – dvasinės gyvybės jėga, vienas alternatyviosios medicinos būdų, skirtas dvasiniam, fiziniam tobulėjimui bei psichinei, emocinei ir fizinei žmogaus sveikatai atstatyti.
Matyt, taip turėjo būti... Ar reikia to Jums, nuspręsite patys.“

Širdingai ir atvirai

Aida Verdi
 

/2016-01-01 iki 2016-01-30/

Romo Žmuidzinavičiaus tapybos darbų paroda

 

Dailininkas Romas Žmuidzinavičius gimė 1952 m. Varėnoje. Mokėsi Vilniaus dailės mokykloje ir Maskvos dailės universitete. Nuo 1978 m. rengia parodas, dalyvauja pleneruose.
Dirbo restauratoriumi, prisidėjo prie Šv. Jonų bažnyčios ir
Verkių dvaro restauracijos. Dailininko paveikslai pasižymi savita daugiasluoksne tapybos technika. Jo darbuose dažni gamtos virsmo, miestų ir religiniai motyvai.

 

/2015-12-01 iki 2015-12-30/

 

Sandros Vydmontės piešinų paroda
„SUSIKAUPIMAS”

Atlikimo technika – spalvoti pieštukai, popierius.
Tai pirmoji autorės piešinių paroda.

/2015-12-01 iki 2015-12-30/

II a. Freskos galerijoje

Irenos Januševičienės ir Sandros Vydmontės
tapybos ir piešinių paroda 

 

/2015-12-01 iki 2015-12-30/

Edmundo Mažrimo (Tauragė) linoleumo raižinių paroda

„EKSLIBRIS NE TIK KNYGOS ŽENKLAS“

 

 Autoriui arčiau širdies tapyba, tačiau dirba ir mažojoje grafikoje.
 Nuo 1978 m. dalyvauja mažosios grafikos darbų parodose
Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje pateikta 130 linoleumo raižinių
 ekslibrisų, sukurtų įvairioms progoms.

Ekslibris per savo gyvavimo laikmetį tapo ne tik knygos ženklu -
 jis tapo mažu meno kūrinėliu, jungiančiu su draugais,
bibliotekininkais, parodų rengėjais, kolekcininkais.

 

/2015-11-01 iki 2015-11-30/

 

Sandros Vydmontės piešinų paroda
„SUSIKAUPIMAS”

Atlikimo technika – spalvoti pieštukai, popierius.
Tai pirmoji autorės piešinių paroda.

/2015-11-01 iki 2015-11-30/

Rimanto Čechavičiaus fotografijų paroda „Žygis į Kurilus”

 Tai jau penkioliktoji autoriaus paroda Lietuvos technikos bibliotekoje. Fotografijos iš 1991 m. archyvo: egzotinį žygį į Kurilus prisiminti...

/2015-11-01 iki 2015-11-30/

Tapyba čia ir dabar, nesumeluoti meno kūriniai.

Natūrali šviesa, tikros gamtovaizdžio spalvos, gamtos grožis, nuotaika atsispindi daugelyje tapybos darbų. Ši paroda – tarsi vasaros pratęsimas ar paskutinis vasaros atodūsis.

Parodoje dalyvauja: Birutė Ašmonienė, Elina Čiblienė, Viktorija Igliukaitė, Natalija Kanapickienė, Loreta Kazlauskienė, Jolanta Kubiliūtė-Vaišvilienė, Natalija Olenkovič, Kristina Petrulionytė, Vanda Petrušonienė, Renata Pribusauskienė, Nijolė Putvinskienė, Aida Verdi.
 

/2015-10-01 iki 2015-10-30/

Aušros Barysienės fotografijos paroda "Tokia nuotrauka"

...Egzistuoja nesudėtingi būdai kurti įdomias, nekasdienes nuotraukas. Tai metodai, nereikalaujantys brangios įrangos, gilių žinių ar ilgametės praktikos. Jie lengvai suvokiami ir prieinami kiekvienam, besidominčiam fotografija. Parodą sudaro 14 darbų.
Jie eksponuojami su fotografavimo būdų ar technologijų,
naudotų kuriant šiuos darbus, aprašymais...
                                                           /Aušra Barysienė/

/2015-09-01 iki 2015-09-30/

 Fotografijos paroda "Vėjo malūnai".
 Nuotraukų autorius Saulius Kvietka fotografas-mėgėjas.

Malūnų nuotraukos darytos iš 30 – 40 metrų aukščio
stengiantis įamžinti net tik patį malūną, bet ir jį supančią aplinką, malūnininko sodybą, trobesius. Plačiau...

/2015-09-01 iki 2015-09-30/

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir
Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato parodą
„Ženevos duris pravėrus... Lietuva Tautų Sąjungoje 1920–1940 m.“

Paroda, parengta remiantis Jungtinių Tautų Organizacijos archyvo Ženevoje ir Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomais istoriniais šaltiniais, pristato Lietuvą kaip aktyvią tarptautinės daugiašalės diplomatijos dalyvę ir susipažindina su
Lietuvos veikla Tautų Sąjungoje 1920–1940 metais.

/2015-08-01 iki 2015-08-31/

Raimundo Kavoliūno medžio paveikslų paroda

 

Parodos autorius gimė 1955 metais Kupiškio rajone. Dar vaikystėje viešėdamas pas senelius mėgdavo savarankiškai meistrauti. Autoriaus seneliai, meniškos sielos žmonės, netrukdė skleistis anūko gabumams.
Tai  įtakojo meilę medžio darbams ir paskatino kurti.

Būdamas 24 metų ėmėsi staliaus amato. Bedirbant kasdienius darbus gimė ir meno kūriniai.

Pradėjo rengti savo darbų parodas, dalyvauti regioninėse Kauno ir Vilniaus tautodailininkų darbų parodose.
1984 metais dalyvavo respublikinėje tautodailininkų darbų parodoje  Šiauliuose.

Dabar gyvena Vokietijoje. Šioje parodoje eksponuojami darbai, sukurti per paskutinius pusantrų metų.

/2015-07-01 iki 2015-07-31/

Tatjanos Simanaitienės akvarelės paroda „Laiko atspindžiai"

 

Parodoje - naujausi 2014 - 2015 m. kelių ciklų kūrėjos darbai.

Akvarelės iš ciklo „Archaikos ženklai" išsiskiria poetiškai stilizuota Neringos etnografine medžiaga.
Darbuose dailininkė savaip perteikia šiam kraštui būdingus krikštus, pastatų fragmentus,
vėjalenčių ornamentiką, kurėnus.

 

Ciklas „Istorijos atspindžiai" - tai atpažįstamų Vilniaus, Klaipėdos architektūrinių motyvų fragmentai.

Ekspoziciją papildo akvarelės, skirtos M. K. Čiurlioniui ir M. K. Oginskiui.

Menotyrininkas Petras Šmitas pastebi, kad šios T. Simanaitienės akvarelės originaliai,
nesudėtingais simboliniais įvaizdžiais ir kartu pakankamai išradingai perteikia savitą
Žymių Lietuvos kompozitorių kūrybos esmę.

 

/2015-06-01 iki 2015-06-30/

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir
Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato parodą
„Ženevos duris pravėrus... Lietuva Tautų Sąjungoje 1920–1940 m.“

Paroda, parengta remiantis Jungtinių Tautų Organizacijos archyvo Ženevoje ir Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomais istoriniais šaltiniais, pristato Lietuvą kaip aktyvią tarptautinės daugiašalės diplomatijos dalyvę ir susipažindina su
Lietuvos veikla Tautų Sąjungoje 1920–1940 metais.

/2015-06-01 iki 2015-06-30/

 

Vilniaus „Šaltinėlio” privačios mokyklos mokinių meninių darbų paroda

„KŪRYBOS MOZAIKA“

Jau tapo gražia tradicija, pačiu šviesiausiu metų laiku – gegužės mėnesį, mūsų bibliotekoje atidaryti kūrybingų vaikų, besimokančių Vilniaus „Šaltinėlio“ privačioje mokykloje, darbų parodą. Mokykloje skiriamas didelis dėmesys vaikų meniniam ugdymui.

Dailės, keramikos, odos meninių darbų moko profesionalūs dailininkai. 

Su odos menu mokinius supažindina dailininkė R. Andriulaitytė. Keramikos pamokose su vaikais dirba dailininkė S. Jurkynienė.

Pamokos vyksta įdomiai, kūrybingai, kaip tikrose dailininkų dirbtuvėse. 
Parodoje eksponuojami darbai spinduliuoja gerą energiją,
džiugina savo nuoširdumu ir netikėtomis galimybėmis.

 

/2015-05-01 iki 2015-05-31/

 

Paroda
“
Naujausia dizaino bei pramoninio dizaino apsaugos literatūra”
skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai
 

/2015-05-01 iki 2015-05-31/

 
 
 

Kauno skyrius, L.Sapiegos g. 12, Kaunas

Paroda, skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai

 “Pramoninis dizainas, jo apsauga Lietuvoje ir Europos Sąjungoje” ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto
Dizaino specialybės
 studentų projektiniai darbai
 

2015-05

Klaipėdos skyrius, Sukilėlių g. 14, Klaipėda

Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai parengta paroda
 „Intelektinės nuosavybės apsauga“

2015-05

Knygų dailininkės Deimantės Rybakovienės ir
M.K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivės Indrės Rybakovaitės

paroda „Dublis Nr. 1“
 

Ši paroda – tai bandymas parodyti savo kūrybinius ieškojimus, kuo dailininkės gyveno pastaraisiais metais,
be to smagus nuotykis, kai mama su dukra susitinka naujoje erdvėje – parodų salėje.

 

Parodoje eksponuojamos Deimantės Rybakovienės iliustracijos knygoms M. R. Rilkės „Sonetai Orfėjui“,
Alfonso Bukonto „Dapšių kelio žaltvykslės“, J. W. Goethes „Augalų ir gyvūnų metamorfozės“ ir kitoms,
taip pat per paskutinius metus apipavidalintos poezijos knygos.

 

Indrė Rybakovaitė pristato savo tapybos darbus – sodrius, spalvingus portretus ir peizažus.

 

/2015-04-22 iki 2015-05-8/

LAIMUTĖS TAMOŠEVIČIENĖS akvarelės ir piešinių paroda
„Miestas ir žmogus“

 

Parodoje dailininkė nori pristatyti savo ieškojimus prieš pradedant
lieti akvarele. Motyvai, kurie įkvepia kurti – žmogus ir miestas.

Piešiniuose ir akvarelėse stengiamasi perteikti nuotaiką,
kuri plevena miesto kasdienybėje.

 

/2015-04-01 iki 2015-04-30/

 

 Vilmanto Ladygos fotografijų paroda "Šv. Ignoto 6"

 

Šioje parodoje autorius pristato  senamiestyje esančio architektūrinio ansamblio nuotraukų ciklą. Menininko kūrybiniame akiratyje yra ne tik fotografija, bet ir tapyba, skaitmeninė grafika, medžio bei metalo dirbiniai.

/2015-03-01 iki 2015-03-30/

Aidos Verdi piešiniai lieti tušu.

 

Dažniausiai Aida Verdi prisistato tapybos darbais.

Piešinius ji eksponuoja pirmą kartą. "Kai lieju tušą, tai visada laukiu stebuklo. Neįmanoma nuspėti rezultato. Bet tušas niekada manęs nenuvylė",- sako menininkė Aida Verdi.

/2015-03-01 iki 2015-03-30/

Skaistės Šuminienės skiautinių paroda

 

/2015-03-01 iki 2015-03-30/

Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrijos "Giedra" kūrybos paroda "Pasitinkant pavasarį"

 

Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrija "Giedra" įkurta 2000 metais.

Šiuo metu ją jungia 200 narių. Bendrijos vykdoma veikla skatina psichikos negalios žmonių socialinę integraciją: vykdo dienos ir laisvalaikio užimtumą, teikia bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas,
padeda psichikos negalios žmonėms ginti savo teises ir kt.

Šioje parodoje kviečiame susipažinti su bendrijos narių darbinio ir meninio užimtumo kūriniais.

 

/2015-02-01 iki 2015-02-27/

Vakarų Lietuvos akvarelininkų paroda „Tarp jūros ir marių“

   Meilė akvarelės technikai ir Kuršių Nerijai subūrė draugėn skirtingus pajūry gyvenančius ir
kuriančius menininkus į parodą „Tarp jūros ir marių“.

  Į kvietimą surengti parodą atsiliepė keturiolika menininkų. Jungtinės Vakarų Lietuvos akvarelininkų
parodos nėra dažnos, todėl  žiūrovai šitoje parodoje turi galimybę įvertinti dailininkų kūrybinius ieškojimus,
autorių meistriškumą. Darbai atskleidžia autoriams būdingą akvarelės liejimo technikos manierą,
koloritą, plastinę kalbą.

Parodos tema turi daug aspektų – meninį, kultūrinį, istorinį, kuriuos akvarelininkai vizualizavo labai skirtingai.

R.Borisovo, S.Gorenko-Ten, L.Jonušaitės, V.Kazragytės, S.Lysyj, I.Novokreščionovos,
Z.Rutkausko, V.Stančaičio
darbuose dominuoja Kuršių Nerijos gamtos motyvai.

Tuo tarpu J.Bučmytės, A.Krajinsko, T.Simanaitienės akvarelės išsiskiria
poetiškai stilizuojama Neringos etnografine medžiaga.

L. Liaudanskaitė, J. Vitkutė, V. Urbonavičienė pateikė abstrakcijas,
kviečiančias žiūrovą kurti savo interpretacijas.

  Tikimės, kad ši paroda pritrauks gausų vilniečių dėmesį, o menininkų kūrybinis bendradarbiavimas
įkvėps tolimesnei kūrybai. Plačiau...

/2015-02-01 iki 2015-02-27/

Gintauto Grigo fotografijų paroda „Ledo fantazijos“

Ši makrofotografijos darbų paroda – galimybė pamatyti ir pajusti,
koks nuostabus mus supantis pasaulis, kokia nepakartojamai
graži gamta savo formomis ir spalvomis.

/2015-01-01 iki 2015-01-29/

 

Tarptautinės policijos asociacijos (TPA) tarptautinio foto konkurso dalyvių paroda

Paroda stebina ne tik apimtimi bei dalyvių gausa, bet ir kokybe. Ko gero, tai geriausia policijos fotografų paroda per pastaruosius penkerius metus. Juolab, tarptautiniame TPA fotografijos konkurse Naujojoje Zelandijoje
 buvo puikiai įvertinti ne vienas jų autorių. Didžiąją parodos dalį sudaro nuotraukos, kuriose įamžinti ne policininkai, sulaikantys nusikaltėlius, patruliuojantys gatvėse, kompiuterių ekranuose tyrinėjantys nusikaltėlių pėdsakus ir pan., o ramybe dvelkiantys kelionių, gamtos vaizdai, artimų žmonių portretai.
Taip yra todėl, kad fotografija daugeliui – galimybė atitrūkti nuo visai nepoetiškos kasdienybės.

Šįkart fotografai varžėsi dviejose kategorijose – policijos (B) ir bendrojoje (A). 

/2015-01-01 iki 2015-01-29/

Fotomenininko Jeronimo Gedvilo (ValeriJono) fotografijų paroda „Gamtos stebuklai“

Klaipėdietis, pasirinkęs ValeriJono slapyvardį, sako fotografavęs nuo pat vaikystės...

Prieš 50 m. paslaptingasis ValeriJonas paėmęs į rankas fotoaparatą
visuomenės svarstymui  pateiks savo kūrybą.

Renginys vyks š. m. lapkričio 27 d., 17 val. LTB Klaipėdos skyriaus skaitykloje.

Į renginį kviečiame visus neabejingus fotografijos menui žmones.

/2014-12-01 iki 2014-12-30/

Valdo Žemaičio Automobilių piešinių paroda

 

„Tai jau penktoji mano piešinių paroda. Visada norėjau gyventi kaip aristokratas ir turėti savo prabangių automobilių kolekciją. Ir turiu. Savo paties pieštą. Tai yra mano „garažas"... Dabar pristatau „savo" prieškarinius automobilius. Metai - praėjusio šimtmečio pirmoji pusė, tarpukaris - art deco stilius, džiazo epocha, technikos suklestėjimas. Visa tai darė įtaką ir automobilių dizainui, tam nostalgiškam retro, pasižyminčiam romantika ir polėkiu. Kiekvienas to meto automobilis - savotiškas dizaino ir technikos šedevras, nepraradęs savo žavesio iki šių dienų. Šita mano paroda - savotiška pagarbos duoklė tam šlovingam laikmečiui, kai sumažėjo laikas, skirtas įveikti atstumą ir gyvenimo tempas ėmė keisti žmones ir jų likimus - prisiminkime Aisedora Dunkan...“

 /Valdas Žemaitis/

 

Pieštų automobilių ekspoziciją papildo klubo MODELIUOK.LT narių Povilo Bartuškos ir Pavel Dževeckij stendinių civilinio transporto modelių ir metalinių kopijų (Die cast) kolekcijos. Plačiau...

 

/2014-12-01 iki 2014-12-30/

Kristijono Donelaičio metus palydint...

Ritos Krupavičiūtės akvarelių ciklas "VASARA" ir

Vilmanto Ladygos tapybos darbų ciklas "RUDUO"

/2014-12-01 iki 2014-12-30/

 

Mokslinių darbų paroda „Galilėjui Galilėjui - 450“

 

/2014-11-01 iki 2014-11-30/

Rimanto Čechavičiaus fotografijų paroda „Kai atžygiavo nukabinti varpo...“

 

 Tai jau tryliktoji R. Čechavičiaus fotografijų paroda Lietuvos technikos bibliotekoje.
Šįkart – apie mūsų tolimą praeitį, bet ne apie kunigaikščių žygdarbius, o apie pamirštus
pirmuosius masiškus Lietuvos žmonių trėmimus ir žudynes tais tolimais 1655–1661 metais.
Anot amžininko, – „Vilnius paimtas arba veikiau grobiui ir pinigams priešui paliktas (...),
priešas jokio amžiaus, jokios lyties nepagailėjo, bet visur žudynėmis ir krauju užpildė“.

Šių žudynių siaubą autorius bando perteikti per medžių anomalijas ant Plikojo kalno
 bei gamtos sukurtus fantastinius piešinius ant Pilaitėje iškasto akmens.

 

Vėlinių proga autorius skiria šią parodą visų išėjusiųjų anapus atminimui,
pateikdamas keletą egzistencinio turinio poezijos perlų.

 

/2014-11-01 iki 2014-11-30/

Audronės Jasevičiūtės paroda „Kūno kalba“

 

Ši paroda, tai žmogaus kūno kalba — judesiais išreikšta nuotaika, jausmai, išgyvenimai, švelniomis spalvomis perteikiamas šokėjų grakštumas, plastiškumas, kūno grožis...
Žmogaus kūnas tai vienas iš gražiausių ir tobuliausių gamtos kūrinių.

 

„Man tai yra, tam tikras malonus iššūkis. Tapydama žmogų,
stengiausi atskleisti ne vien tik jo anatomiją, bet kartu ir perteikti emociją. Kadangi savęs nevaržau stilistiniais rėmais, išraiškos formomis,
todėl paveikslai gimsta skirtingi. Tam tikra nuo­taika, vizija,
idėja ar įspūdis įtakoja ir būsimą kūrinį“.

 

Audonė Jasevičiūtė

 

/2014-10-01 iki 2014-10-30/

III a. Skliauto galerijoje  

Lietuvos technikos biblioteka, Kinijos liaudies Respublikos ambasada,

Etikečių kolekcionierius Aleksejus Jegorenko

maloniai kviečia Jus į parodą ,,Kinijai-65“
 

/2014-10-01 iki 2014-10-30/

Aušros Barysienės fotografijų paroda „Metai per pinhole skylutę"

 

 „Prieš metus pirmą kartą paėmiau į rankas šį keistą aparatą. Ir nebepaleidau. Labai įtraukiantis pasirodė ir pats procesas ir rezultatas. Apie ką bepasakotum viskas tampa mažu stebuklu, pasaka ar tiesiog įgauna romantiško atspalvio.

Visus metus nešiojausi pinhole kamerą su savimi, kur beeičiau ar bevažiuočiau, Visada kartu, čia pat, rankinėje, greta lūpdažio ir tablečių nuo galvos skausmo. Taip susigyvenom. Ir taip nusipiešė mano metai. “

Aušra Barysienė

 

Pinhole (lot. camera obscura, išvertus į lietuvių kalbą – tamsus kambarys) technika žinoma nuo senų laikų. Pirmasis apie šią techniką užsiminė kinų filosofas Mo-Ti (gyvenęs 5 amžiuje prieš Kristų).
Vėliau apie tai rašė Aristotelis, Leonardo Da Vinci bei daugelis kitų žinomų mokslininkų.

Šiais laikais Pinhole technika fotografai naudojasi iš smalsumo ar noro sukurti kitokias, įdomesnes nuotraukas. Jie gaminasi kameras iš kavos, arbatos, tabako ar kitokių dėžučių.
Dėžėje pragręžiama skylutė, o į dėžės vidų dedama šviesai jautri medžiaga.
Štai ir visa įranga. Toliau kalba šviesa ir laikas.

 

/2014-09-01 iki 2014-09-30/

Jungtinė 13-kos tapytojų darbų paroda "ARČIAU"

Elina Čiblienė • Irena Januševičienė • Rita Krupavičiūtė
• Eglė Narkevičiūtė • Kristina Petrulionytė • Vida Sevrukienė
• Laura Marija Šalkauskienė • Jolanta Vaišvilienė 
• Tomas Valeika • Agnė Verksnytė • Sandra Vydmontė
• Aida Verdi (Vėželienė) • Laura Zaveckaitė

/2014-09-01 iki 2014-09-30/

Vilmanto Ladygos fotografijos paroda "Svečiuose pas..."

 

Tapytoją Iloną Janulienę, batsiuvę Dalią Grigonienę ir keramikę Rūtą Indrašiūtę.

 

/2014-08-02 iki 2014-08-30/

 

Jurgos  Sidabrienės akvarelės darbų paroda ,,Gyvenimo sūpynėse’’

 

Dailininkės akvarelėms būdinga platus, gyvas potėpis, drąsūs spalvų deriniai, akvareliniai nutekėjimai ir atsitiktinumai. Menininkė kuria savitą lyrinį meninį pasaulėvaizdį, kupiną jausmų ekspresijos ir šviesos,
gamtą ir žmogų siejančių paralelių – rūkų, giedros ir darganų.

 

/2014-08-02 iki 2014-08-30/

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ paroda „Žaidžiu spalvomis“.

 

Kilnojamųjų parodų cikle „Žaidžiu spalvomis“ savo darbais džiugina neįgalūs kūrėjai iš Vilniaus, Alytaus, Kupiškio ir kt. Neįgalieji menininkai drąsiai atskleidžia juos supantį spalvų pasaulį, pieštuku perteikia tai, kas juos žavi, džiugina, leidžia sau į aplinką pažiūrėti kitaip. Darbuose atsispindi neįgaliųjų požiūris į pasaulio įvairovę. Neįgalieji menininkai atviri žiūrovui, o jų eksponuojami darbai paperka nuoširdumu, originalumu.

 

/2014-07-02 iki 2014-07-30/

Vilmanto Ladygos fotografijų paroda "Kolegos"

 

/2014-07-02 iki 2014-07-30/

Lino Rimkaus dailės darbų paroda

 

Paroda „Meilės medžioklė (sušaudyta klasika)“ – taikliai mestas iššūkis tikroms bei netikroms šių dienų visuomenės vertybėms. Dalininkas naudoja originalią maišytą techniką – aliejiniai dažai, guašas, anglis ir rašalas. L. Rimkus naujai ir ekspresyviai žvelgia į klasikinę kompoziciją, pabrėždamas savo filosofines paieškas bei naujai atrastas Grožio ir Meilės sąvokas, išsiliejančias drobėse laisvu ir nevaržomu bobé stiliumi.

 

/2014-07-02 iki 2014-07-30/

 

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU)

senjorų veiklos atspindžiai Kolektyvinė paroda

  

Prieš 19 metų įsikūręs Trečiojo amžiaus universitetas daugeliui vyresnio amžiaus žmonių buvo tas didžiulis postūmis gyventi kitaip. Noras pozityviai vertinti gyvenimą, dalytis savo energija ir gyvenimo patirtimi subūrė per 1000 senjorų, kurie aktyviai dalyvauja 11-os fakultetų veikloje.

Senjorai paskaitose, praktiniuose užsiėmimuose, muziejuose, kelionėse, žygiuose studijuoja istorinį, etnokultūrinį, kulinarinį Lietuvos paveldą  Mokosi sveikos gyvensenos ir sielos harmonijos.

Parodoje užfiksuotos senjorų veiklos akimirkos – tai maža dalelė jų kolektyvinės veiklos.

 

/2014-07-02 iki 2014-07-30/

 

Vilmanto Ladygos

fotografijos

 ir

 fotografikos

paroda "Fragmentai"

/2014-06-02 iki 2014-06-30/

 

JOLANDOS ZITOS PSIOLOS karpinių paroda

„Ir žmogui, ir paukščiui, ir obeliai prie kelio...“

 

/2014-06-02 iki 2014-06-30/

 

Kūrybiniai ieškojimai

 Vaikų meno paroda „Kūrybiniai ieškojimai‘‘

Jau tapo gražia tradicija, pačiu šviesiausiu metų laiku – gegužės mėnesį ,
mūsų bibliotekoje atidaryti kūrybingų vaikų, besimokančių Vilniaus „Šaltinėlio“ privačioje mokykloje, darbų parodą. Mokykloje skiriamas didelis dėmesys vaikų meniniam ugdymui. Dailės, keramikos, odos meninių darbų moko profesionalūs dailininkai.
Pamokos vyksta įdomiai, kūrybingai, kaip tikrose dailininkų dirbtuvėse.
Parodoje eksponuojami darbai spinduliuoja gerą energiją, džiugina savo nuoširdumu ir netikėtomis galimybėmis.

/2014-05-02 iki 2014-05-30/

Kūrybiniai ieškojimai

Atsivėrimas

Audros Blekaitienės tapybos paroda „Atsivėrimas“

„Ši paroda – tai bandymas nuspalvinti pasaulį savo spalvomis, savo žvilgsniu,
įveikti abejones, nugalėti iššūkį, baltosios drobės akivaizdoje ją pripildant nuotaikomis, vaizdiniais, kurie glūdi mintyse. Noriu pristatyti savo pirmuosius mėginimus.
Tai tik nedrąsus žingsnis norint rasti savo išraiškos braižą...
Iš tiesų tai nėra noras būti įvertintai, o noras atsiverti Jums šiandiena.“

                                                                                        /Audra Blekaitienė/

/2014-05-02 iki 2014-05-30/

Atsivėrimas

Paroda “Lietuvos patentų sistemai – 20 metų”
 
Paroda skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai - balandžio 26-ajai.
Šių metų dienos tema: Kinas visuotinė aistra.
Pateikiama trumpa pasaulinė ir Lietuvos kino istorija, leidiniai bei lietuviški kino plakatai.
 
Parodoje taip pat atsispindi 20-ties metų patentų sistemos vystymosi kelias, šios sistemos ištakos prieškarinėje nepriklausomoje Lietuvoje. 1994 metai buvo kertiniai metai šalies patentų sistemai – tais metais buvo priimtas Lietuvos patentų įstatymas, prisijungta prie Paryžiaus konvencijos dėl pramoninės nuosavybės saugojimo, Patentinės kooperacijos sutarties, prasidėjo bendradarbiavimas su Europos patentų organizacija.
 
Galima išvysti Lietuvos išradėjų naujausius išradimus, kaip lazerinės magnetinės terapijos prietaisai, ekologiški biokuro briketai, grūdų produktas, apšvietimo sistema žemų dažnių garsiakalbiui, Bendrijos dizainu registruotas neįgaliojo vežimėlis ir kt.
 

 Parodos išradimų galerija

 

Fotomenininko Jeronimo Gedvilo (ValeriJono)
fotografijų paroda „Gamtos stebuklai“

Klaipėdietis, pasirinkęs ValeriJono slapyvardį, sako fotografavęs nuo pat vaikystės,
tačiau padaręs 25 metų pertrauką. Ilgus metus, kai į rankas neimdavo fotoaparato, Jeronimas prisimena su liūdesiu-dažnai pamatydavo gerą kadrą, o įamžinti negalėdavo. Išėjęs į pensiją, vyras vėl ėmėsi savo pomėgio.

/2014-05-02 iki 2014-08-30/

 

Animacinių filmų režisierės ir dailininkės

Jūratės Leikaitės paroda „ANIMACIJOS BURTAI“

 

Parodoje „Animacijos burtai“ atskleidžiamas animacinių filmų kūrimo kelias: kaip gimsta filmo scenarijus, kadruotė, eskizai, personažai ir jų charakteristikos, kaip naudojami ir transformuojami liaudies meno simboliai, kuriama spalvinė ar grafinė dekoracijų paletė.

Tarp spalvotų tapybos darbų įsiterpia grafiniai, nespalvoti personažų judesio fragmentai iš animacinių scenų. Pradžioje filmas gimsta mažuose kadruotės piešinėliuose, todėl parodoje pateikiami skirtingų filmų kadruotės pavyzdžiai.  

Pristatoma animacinių filmų „Taip Laima lėmė“, „Užgavėnės“, „Margučių rytas“, „Solistė“, „Paparčio žiedas“ eskizai, piešiniai ir pirmieji impulsai, vėliau tapę filmų medžiaga.

 

/2014-04-01 iki 2014-04-30/

Žanos Cinman grafikos paroda „Kelionė iš ateities į praeitį“
(pagal Leibgoro literatūrinį kūrinį „Venecietis“)

 

Menininkas– pagrindinis Leibgoro knygos herojus, nesuprastas savo tautos,
persekiojamas nedoros valdžios. Pasižada atpirkti tėvynės nuodėmes.
Užsikrovęs ant pečių Venecijos vartus – patį geriausią savo kūrinį, išeina į Romą.
Jį lydi kelionės draugas, gudruolis mūrininkas Petras.

Romano siužetas vystomas šešiose knygose, o serijos kulminacija – tai penktoji,
kuri asocijuojasi su Dantės pragaru. Šeštoje knygoje herojus pagaliau ateina
į Šv. Petro aikštę, kurioje jis pagaliau atranda harmoniją ir ramybę savo sieloje,
įtikėdamas Dievu ir Gėriu.

 

/2014-04-01 iki 2014-04-30/

Paroda „Puslapis iš jėzuitų paveldo istorijos“ 

 

 Vilniuje jėzuitai turėjo 6 bažnyčias ir 2 koplyčias. Senamiestyje statytos ir aptarnautos bažnyčios: Šv. Kazimiero, Šv. Ignaco (Ignoto) ir Šv. Jonų. Anuometinio miesto pakraščiuose – Šv. Arkangelo Rapolo, Šv. Stepono ir jau sunykusi Šv. Juozapo ir Nikodemo bažnyčios. Pastarosios liko tik fragmentas, įmūritas į gyvenamąjį namą Aušros Vartų gatvėje.
Pakeliui į Trakus tebestovi Nukryžiuotojo Jėzaus koplytėlė. Prie dviejų bažnyčių –
Šv. Stepono ir Šv. Juozapo ir Nikodemo veikė ligoninės ir prieglaudos.
Viena koplyčia – Šv. Rozalijos, kurios užtarimo prašyta maro metais, visai išnykusi,
o jėzuitams duota koplyčia Radvilų rūmuose Vingio parke.

 

/2014-04-01 iki 2014-04-30/

Romo Žmuidzinavičiaus tapybos paroda

„Penktas pavasaris“

 

Romo Žmuidzinavičiaus paveikslai – tai tarsi gyvenime,
gamtoje ir laike nuolat besikartojantis virsmas: kintantys metų laikai, spalvos, nuotaikos. Todėl paveikslai kupini ir ausmų šėlsmo,
ir nostalgiškos rimties bei švelnių pastelinių simbolių.
Norėdamas visą tai išreikšti, autorius naudoja daugiasluoksnę savitą individualią techniką. Jo tapyba pirmiausia yra saviraiška,
susijusi su individualybe. Dailininkas renkasi vaizduoti tai,
kas jam yra artima, aktualu, įdomu.

 

/2014-03-01 iki 2014-03-31/

 Romos Kačinskaitės-Romėnės tapybos darbų paroda
 
„Sferų muzika“

/2014-03-01 iki 2014-03-31/

Raimondo Gurskio fotografijų paroda „Lietuvos vėjo malūnai“

 

„Daugel metų, net du šimtmečius, Lietuvos kraštas puošėsi žmogaus rankų darbo stebuklu – vėjo malūnais. XIX – XX a. šie architektūros ir technikos paminklai buvo nepamainomi žmogaus pagalbininkai ne tik grūdų malimo, bet ir vilnų vėlimo, popieriaus gamybos, kalvystės,
lentų pjovimo, aliejaus spaudimo darbuose.

Laikas bėga ir lietuviškieji vėjo malūnai griūva.
Dalis jų prisikėlė naujam gyvenimui – virto muziejais, užeigomis,

turistų traukos centrais. Kiti lėtai nyksta...

Ši fotografijų paroda – tai galimybė žvilgsniu prisiliesti prie dar gyvuojančių ir beišnykstančių sparnuočių, o mano didžiausias troškimas – sužadinti susidomėjimą jų istorija ir norą išsaugoti šį istorinį paveldą.“

 

Raimondas Gurskis

/2014-02-01 iki 2014-02-28/

Vilmanto Ladygos fotografijų ciklas "Svečiuose pas..."
- Medžio drožėjas Gintaras Puzarauskas

/2014-02-01 iki 2014-02-28/

Leonardo Tūro tapybos paroda „Nesumeluotos spalvos“

 

Leonardas Tūras (g.1982 m.) savo emocinėms būsenoms atskleisti tapybos darbuose bando įvairias technikas. Paveikslų siužetuose nevengia poteksčių, drąsių potėpių ir netikėtų spalvinių derinių.

Pastaruoju metu sukurtuose kūriniuose vyrauja simetriška kompozicija, antropomorfiškas žmogaus ar atskirų jo kūno dalių pavaizdavimas, dažais užtepti, susiliejantys spalviniai plotai.
Ant drobės drąsiais, kartais drastiškais aliejaus,
akrilo ar temperos dažų potėpiais kuriamos erdvinės impresijos.

„Mėgstu paišyti sūkurį, jaučiu gilumą. Kartais joje skęstu, bet visuomet išplaukiu į paviršių. Didesnio formato paveikslas „Aš įveikiau neviltį“, kur iš chaoso, griūvančio ir kraujuojančio pasaulio išnyra neryški žmogaus figūra gali būti traktuojamas kaip mano gyvenimo ir kūrybos motto.“

 

/2014-02-01 iki 2014-02-28/

 George Zlobin iliustracijos

Architektas gimė Kišiniove, Maldovoje. Jis žinomas kaip beveik 50 literatūros leidinių suaugusiems ir vaikams iliustratorius. Autoriaus sukurtos ne tik iliustracijos, bet ir brėžiniai, etiketės, prekių ženklai. Panaudota akvarelės, medžio raižinio ir batikos technika. Jo darbai puošia privačias galerijas Lietuvoje, JAV, Izraelyje, Vokietijoje.

/2014-02-01 iki 2014-02-28/

Vilmanto Ladygos monotipijų ciklas "Spalvinės variacijos"

Monotipija - Tai plokščiaspaudė technika, kuria išgaunamas vienintelis atspaudas. Vien žodis ,,monotipija” reiškia – vienas. Net ir iš visiškai identiškų piešinių kas kart pavyksta gauti vis kitokį rezultatą.

Kuriant šia technika aiškaus rezultato numatyti negalima.
Raiškos priemonės monotipijoje – tai įvairaus sodrumo spalvų tonai,
jų perėjimai, deriniai, niuansai. Atspaudus kūrinį kompozicijos formos tarytum susilieja, o smulkios detalės išnyksta,
atsiranda faktūros efektai.

/2014-01-01 iki 2014-01-31/

Laimutės Tamoševičienės akvarelės darbų paroda

 

 „Nors Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija)
baigiau interjero specialybę ir mano ryšiai su projektavimu seniai nutrūko, širdyje visuomet liksiu architekte.

Tapydama akvareles dažniausiai renkuosi architektūrinius motyvus.
Šią akvarelės parodą inspiravo kelionių įspūdžiai ir jų prisiminimai.
Darbai atlikti a lia prima technika. Kviečiu pakeliauti.“

                                                 /Laimutė Tamoševičienė/

 

/2014-01-01 iki 2014-01-31/

Vidmanto Gerulaičio tapybos darbų paroda

 

„Dailininko - restauratoriaus tapyba primena abstraktų potėpį ar užbaigtą eskizą, tačiau ji šiuolaikiška ir savita. Įsižiūrėjus į V. Gerulaičio „tapinius" natūraliai iškyla asmeniški potyriai, prisiminimai ar kažkur matyti, o gal susapnuoti vaizdiniai.

Beveik visi kūriniai susiję su laiku, laikinumu, juose tarpsta nerimas, maitinantis ilgesį, kylantį iš žmogaus praeities.

Estetiškai suderintos kompozicijos, turtinga spalvinė gama, konkretūs pavadinimai, įvardijantys kiekvieno paveikslo siužetą, drąsūs ir kontrastingi potėpiai nukreipia žiūrovą į susitelkimo, susimąstymo būseną. Mintys skatina filosofiškai interpretuoti reginius, įžvelgti užuominose paslėptą nuotaiką bei neakcentuotą simboliką.“

 

 Modestas Navickas

 

/2013-12-01 iki 2013-12-31/

 

Dovilės Karklelytės siuvinėtų atvirukų paroda „Ilgi vakarai“

 

Pirmoji septyniolikmetės simegrafijos būdu siuvinėtų atvirukų paroda skleidžia ypatingą šilumą ir jaukumą. Tikras Kaledų stebuklo laukimas...

 

/2013-12-01 iki 2013-12-31/

Vilniaus klubo „Skiautinukė“ skiautinių paroda „Žiemos svajos“

 

 Vilniaus klubas „Skiautinukė” įsikūrė 2003 metais.
Kūrybingas ir darbščias moteris vienija pomėgis įvairiems rankdarbiams, ypatinga aistra skiautiniams.

Praėjo 10 kūrybingų ieškojimo metų... per tuos metus buvo surengtos aštuonios klubo parodos, iš kurių septynios -  mūsų bibliotekoje.

Devintoji klubo paroda ,,Žiemos svajos“ tarsi ir apibendrina norimus lūkesčius, sumanymus bei tolesnius kūrybinius ieškojimus. Tad minėdamos savo klubo 10 metų sukaktį, kūrėjos tikisi geranoriškų bei profesionalių lankytojų patarimų bei pasiūlymų.

 

/2013-12-01 iki 2013-12-31/

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“
neįgaliųjų kūrėjų paroda
„Pasaulis mano akimis“

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ – organizacija,
skatinanti neįgaliųjų kūrybinių gebėjimų lavinimą.
Viena tokių kūrybos krypčių – vizualiniai menai.

Šiais metais LSKD „Guboja“ atšventė savo veiklos 20 – metį. Mūsų bibliotekoje pristatoma paroda baigiasi 2013 m. kilnojamųjų parodų ciklas „Pasaulis mano akimis“. Parodoje dalyvauja neįgalūs kūrėjai iš Vilniaus, Alytaus, Kupiškio, Druskininkų. Neįgalieji menininkai popieriaus lape išliejo savo mintis ir jausmus apie supantį pasaulį, pieštuku perteikė žodžius, kurie lūpose nebūtų tokie spalvingi.  Darbų autoriai atviri žiūrovui, o jų eksponuojami darbai paperka nuoširdumu, originalumu.  Plačiau...

/2013-11-01 iki 2013-11-31/

JUSTINOS PUIDOKAITĖS tapybos paroda

 „Besibaigiant vasarai, saulė savo šviesą meta tokiu kampu, kad jurginai, astros, serenčiai ir kitos rudeninės gėlės nusidažo neįprastai sodria spalva.
Tokio sodrumo norėjau ir savo paveiksluose. Dėka tamsių fonų gėlių dėmės atrodo dar ryškesnės.

Paveikslus „audžiu“ į vieną plokštumą surinkdama gėlių puokštę. Toji plokštuma net labiau panaši į tekstilės, o ne į tapybos darbą.

Floros sezonas mano tapyboje tęsiasi jau 8 metai. Sulig kiekvienu sezonu išmokstu vis daugiau ir daugiau augalų pavadinimų. Sako, kad per septynetą metų žmoguje pasikeičia visos ląstelės. Gal virsmas laukia ir mano tapybos?“

Justina Puidokaitė

/2013-10-07 iki 2013-10-31/

Deimantės Rybakovienės iliustracijų paroda „Knygų paveikslai“

 

Knygos… Jos gyvena šalia mūsų, didelės ir mažos, puošnios ir kuklios, kvepiančios dažais ar mamos vaikyste. Kartais jos prajuokina, kartais išgąsdina, nustebina, sukrečia, kartais pamoko ar į ausį pašnibžda didžiausią paslaptį,
kartais paguodžia ir savo švelniu puslapiu paglosto ranką.

 

Smagu iliustruoti knygas – gal mano piešti riaumojantys liūtai ir krokodilai labai neišgąsdins,
o didžiuliai laineriai neš berniukus ir mergaites Pasakų vandenyno bangomis...

 

Smagu iliustruoti knygas – kai aplink nelieka triukšmo ir susidomėjęs žiūri, kaip ranka vedžioja linijas baltame lape. Tik katinas vis bando išsitiesti po lempa.

 

Prabangiai praleistas laikas...

/2013-10-10 iki 2013-10-29/

Aušros Barysienės fotografijų paroda  „ABIPUS”

 

„Kai paklausiu, kur gyveni, tu sakai  – Perkūnkiemyje. Arba miške, arba prie Rapolo bažnyčios. Bet aš žinau, kad tu gyveni name, kur sienos yra avietinių ledų spalvos, kur kamputyje už sofos gyvena vėžlys ir ant spintelės miegamajame tiksi senovinis laikrodis. Ir abu mes teisūs.

Pabandžiau sujungti į vieną vaizdą/jausmą dvi erdves – tai, ką matau priešais save su tuo, kas yra už manęs Nuotraukose – artimųjų ir draugų namai, griūvanti „Komoda” ir Savicko paveikslų galerija Palangoje, buvęs kartono fabrikas Vilniuje, Bernardinų bažnyčios palėpė.  Dviguba ekspozicija”

 Aušra Barysienė

/2013-09-01 iki 2013-09-30/

 

 

Dailininkės Aušros Čapskytės Iliustracijų paroda

„Andersenas ir kiti, jį lydintys, asmenys”

 

 A. Čapskytė – savitos stilistikos, originalios manieros menininkė, mokanti ir mėgstanti „žaisti" detalėmis. Kaip pastebi menotyrininkai, jos „mylimo miesto kampeliai, sapnai, triukšmas ir tyla ateina į paveikslus subtiliai ir profesionaliai brandžiai, su stebinančia nuojauta ir išmintimi“.
Dailininkė yra iliustravusi ir apipavidalinusi daugiau kaip 100 knygų. Ji nupiešė Ramutės Skučaitės, Liudo Dovydėno, Juozo Nekrošiaus, Onos Jautakienės, Pauliaus Širvio, Vacio Reimerio, Jeronimo Lauciaus vaikų knygų herojų pasaulį. Wilhelmas Haufas – vienas iš nedaugelio užsienio rašytojų, kurių kūrybą iliustravo A. Čapskytė.

 

Plačiau apie autorę ir jos darbus    www.ausrosgrafika.lt

 

/2013-09-01 iki 2013-09-30/

 

 

Romo Žmuidzinavičiaus ir Ojaro Mašidlausko

Tapybos darbų paroda „Jau vasara...“

 

/2013-07-01 iki 2013-08-31/

Paroda „Lietuvos garbei“

Paroda skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80 – ties metų jubiliejui paminėti.
Paroda organizuota trijų atminties institucijų, t.y. Lietuvos centrinio valstybės archyvo,
 Vytauto Didžiojo karo muziejaus  ir Lietuvos technikos bibliotekos.

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlantą lėktuvu „Lituanika“ 1933 m. liepos 15-17 d. –
vienas svarbiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje, išgarsinęs mūsų šalies vardą pasaulio aviacijos puslapiuose.
Šiemet minimos šio skrydžio ir tragiškos lakūnų žūties 80-osios metinės.

Parodoje eksponuojami vertingiausi dokumentai, atspindintys lakūnų pasiruošimą skrydžiui,
lietuvių išeivijos paramą, katastrofos aplinkybes ir jų tyrimą, valstybių veikėjų,
visuomenės reakciją į lakūnų žūtį, jų pagerbimą bei atminimo įamžinimą.

 

/2013-07-01 iki 2013-08-31/

VALDO ŽEMAIČIO automobilių darbų paroda „Automobiliai skambiu moterišku vardu“

 

Ar kada esate per televizorių matę Mercedesų reklamą? O gi, kad ne. Reklamuojami prancūzų Renault ir Peugeot, italų Fiat ir Alfa-Romeo, japonų Toyota ir Honda, tų pačių vokiečių gaminami Volkswagen ir Audi...

O Mercedesams reklama nereikalingaclip_image002 Visi ir taip žino, kad „Mersas“ yra „Mersas“...

Ir tai nenuostabu. Nereikia reklamuoti automobilių markės, nuo kurios prasidėjo paties automobilio istorija.
1886 m. liepos 3-ąją Manheime iš Karlo Benco dirbtuvės Ringstrasėje į gatvę išriedėjo triratis ekipažas,
varomas benzininio vidaus degimo variklio. O spalio mėnesį Kanstate pajudėjo Gotlibo Daimlerio keturratis.
Tai buvo pradžia. Nenuostabu ir tai, kad 1926 m. abi firmos susijungė.

Na, o Mercedes vardas atsirado Austrijos generaliniam konsului (ir Daimlerio automobilių distributoriui)
 Emiliui Jelenekui pasiūlius 1899 m. sukurtam lenktyniniam automobiliui suteikti savo dukters vardą.

127 metai automobilių istorijos.

Deja, fiziškai neįmanoma ne tik išeksponuoti, bet ir nupiešti visus Mercedes-Benz modelius. Šioje parodoje
 (tai jau ketvirtoji autoriaus automobilių piešinių paroda Lietuvos technikos bibliotekoje)
pateikta tik mažytė garsios automobilių firmos istorijos dalelė.

 

/2013-07-01 iki 2013-08-31/

   „Lietuvos technikos biblioteka - PINO depozitinė biblioteka“

Lietuvos technikos biblioteka (LTB) 2013 metų sausio mėnesį tapo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) depozitine biblioteka. Šis statusas suteikia puikią galimybę stiprinti bendradarbiavimą su PINO skleidžiant informaciją apie intelektinę nuosavybę Lietuvoje, gerinti supratimą apie PINO veiklą ir paslaugas, pabrėžiant intelektinės nuosavybės svarbą skatinant socialinį ir ekonominį vystymąsi. PINO yra Jungtinių Tautų organizacija,
užsiimanti intelektinės nuosavybės (patentų, autorių teisių,
prekių ženklų, dizaino ir kt.), kaip inovacijų ir kūrybos skatinimo priemonės,  naudojimo klausimais.  Plačiau...

Knygų apžvalga "AVIACIJA"

 

RIMANTO ČECHAVIČIAUS

fotografijų paroda „2,5... pro langą”

 

Fotografijų autorius Rimantas Čechavičius –
inžinierius – statybininkas, docentas fotografuoja nuo vaikystės.
„2,5... pro langą“ – tai dvyliktoji jo paroda Lietuvos technikos bibliotekoje.
Šįkart autorius į gyvenimą žvelgia pro savo kambario langą.
Jis fiksuoja ne tik besikeičiančią gamtą, lauko akmenų skulptūras,
 bet ir kaimyninių namų išraiškingas detales. Autorius ypač šiltai stengiasi parodyti laukinės gamtos ir žmogaus rankomis sukurtų akmens kompozicijų ryšį, suteikiantį aplinkai daugiau rimties ir tylos.

 

/2013-06-17 iki 2013-06-28/

KONCEPTUALIAI - SUPREMATISTINĖ paveikslų ir vitražų paroda

 

„Esu profesionalus vitražistas, gal todėl mano darbuose tiek daug spalvų, tiek daug asociacijų su vitražais. Paveikslų tapymas - tai kaip kūrybinės erdvės tarp vitražų darymo, tarsi laiko užpildymas. Tad paveikslai neretai gimsta spontaniškai, nepaaiškinamais laiko tarpais.

 Šioje parodoje keletas lietuviško suprematizmo paveikslų,
sukurtų 2006 – 2013 metais. Taip pat porą paveikslų iš ciklo „Baltai.

 ...kiekvienas gyvename savo spalvų, ženklų ir nuotaikų pasaulyje,

į kurį ir siūlau pasinerti.“

 

Su pagarba – Rimantas Šlipavičius

 

/2013-05-01 iki 2013-05-31/

Raimundo Kaliaso Tapybos paroda

„Dangaus, šviesos spalvos. Dvasios sielos spalvos. Bet ne tik.
Kiekviename jo darbe – kelių erdvių susijungimas,
perėjimas iš vienos į kitą, vienos erdvės,
o kartu ir prasmės, atspindys kitoje. Absoliutus susikaupimas.
Paskendimas jausme. Žmogaus buvimas su pačiu savimi.“

Menotyrininkė, dailės istorikė Danutė Jedzinskienė

 Plačiau...

/2013-05-10 iki 2013-05-31/

Paroda „Paryžiaus konvencijai dėl pramoninės nuosavybės saugojimo - 130 metų“, skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai

 

/2013-05-01 iki 2013-05-31/

IRENOS MEIŠTAITĖS akvarelių paroda

„Irena Meištaitė 1971 m. baigė tuometinio Vilniaus dailės instituto Tekstilės katedrą. Dailininkės braižą formavo garsių menininkų profesorių Juozo Balčikonio, Leono Lagausko paskaitos. Baigusi studijas, Irena Meištaitė atsidėjo kūrybai. Įgimtas potraukis spalvai, jautriam, subtiliam piešiniui atvedė ją į akvarelės technika tapančių dailininkų gretas. Dailininkės – akvarelininkės kūrybos kelias prasidėjo nuo natiurmortų su gėlėmis. Vėliau Irena Meištaitė pradėjo vaizduoti ir peizažą. Autorės akvarelė –­ tradicinė, išlaikanti visas įstabiausias šios technikos savybes –­ skaidrumą, šviežumą, lengvumą, kompozicinį aiškumą ir darną.“

/Romualdas Alekna/

/2013-04-01 iki 2013-04-30/

Linos Mikučionytės parengta ekspozicija „Žalioji LTB biblioteka“.

Parodoje eksponuojamos knygos, ekologijos, atsinaujinančių energijos išteklių, ekologiškų namų statybos temomis. Plačiau...

 

/2013-04-01 iki 2013-05-15/

GEDEMINO ANTANO SPŪDŽIO grafikos darbų paroda „Mažoji grafika“

„Dirbant darbą karts nuo karto nežinia kodėl pradeda nesisekti,
lieka kažkas neužbaigta, atrodo, jog daugiau nebežinai, ką veikti ...
Tuomet sustoju ir nebedirbu. Tačiau ne šiaip sau sustoju, o lyg kažkieno iš pašalės sustabdytas, panašiai kaip einant per klampią pelkę – staiga įsmukčiau koja į menką akivarėlį. Čia galiu  pasidairyti į gailius, spanguolynus ir nurimti. Suvokiu, kad reikia išklampoti į sausumą iki dienos, kai vėl eisiu per tą pačią pelkę, per kurią jau ne kartą ėjau, bet dabar jau su kita rezgine ...

Mano mėgstamiausios grafikos technikos yra išilginio medžio ir linoleumo raižiniai, kurie, manau, duoda daugiausiai galimybių ieškoti naujų raiškos būdų – juodo / balto santykių ir spalvų derinių. Šioje ekspozicijoje rodau ir devynis minkšto vaizdo atspaudus, padarytus  savo paties sugalvota grafikos technika.“  

/Gedeminas Antanas Spūdys/

 

/2013-04-01 iki 2013-04-30/

„Lietuvos tiltų istorija ikonografijoje: Tiltai per Neries mažųjų intakų
(su Nerimi) pabaseinio upes (iš Henriko Kebeikio kolekcijos)
". Plačiau...

 

/2013-04-01 iki 2013-05-10/

Paroda „Paryžiaus konvencijai dėl pramoninės nuosavybės saugojimo - 130 metų“, skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai

 

/2013-04-01 iki 2013-04-30/

Tautodailininko Vilmanto Ladygos foto grafikos paroda „Bendraminčiai“

 

Paroda skirta Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ 20-ies metų sukakčiai paminėti

 

Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė 1993 m. įkūrė Vilniaus menininkų klubą „Plekšnė“
ir yra jo prezidentė, parodų kuratorė, plenerų organizatorė, klubo laikraščio,
 dailininkų kūrybos katalogų ir poezijos almanachų redaktorė bei leidėja.
Klubas jungia per 150 įvairių sričių menininkų ir kitų profesijų žmonių,
rengia kasmetines jungtines parodas, plenerus pajūryje,
leidžia kasmetinį proginį laikraštį „Plekšnė“ ir menininkų poezijos rinktines.
Šioje parodoje klubo narys Vilmantas Ladyga pristato savo kolegų portretus, atliktus foto grafikos technika.

 

/2013-04-01 iki 2013-04-24/

Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrijos "Giedra"
kūrybos paroda "Pavasarinė versmė"

 

Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrija "Giedra" įkurta 2000 metais.

Šiuo metu ją jungia 200 narių. Bendrijos vykdoma veikla skatina psichikos negalios žmonių socialinę integraciją: vykdo dienos ir laisvalaikio užimtumą,
 teikia bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas,
padeda psichikos negalios žmonėms ginti savo teises ir kt.

Šioje parodoje kviečiame susipažinti su bendrijos narių darbinio ir meninio užimtumo kūriniais.

/2013-03-01 iki 2013-03-29/

JOLANDOS ZITOS PSIOLOS karpinių paroda "Skrisk, mintie..."

 

Matematikos ir braižybos mokytojos, turinčios aukščiausią kvalifikacinę kategoriją, švietimo pirmūnės ir dailininkų susivienijimo ?"Sverčok" prie liaudies galerijos Maskvoje narės karpinių paroda.

 

/2013-03-01 iki 2013-03-29/

Vilmanto Ladygos fotografijos paroda "Portretai"

/2013-03-01 iki 2013-03-29/

Vilmanto Ladygos darbų paroda "KAUKĖS"

Vilmanto vaizdiniai kuriami pasitelkiant abstrakčias faktūras.
Jos primena muziejuose saugomų senovinių daiktų paviršių, nuglūdintą laiko tekmės ir praeities dulkių. Paveikslo segmentai visiškai praranda sterilumą.
Vaizdas pasineria į paslaptingą erdvę.
Lengvo, pastelinio kolorito registras sukuria optimistinę nuotaiką.
Meistras sąmoningai apeina tamsą: nenaudoja juodo kontūro,
jei faktūrines formas pabrėžia spalva,
tai pasirenkamas lengvas pastelinis atspalvis.

 /Ištrauka  Vilmanto Ladygos kūryba: savito stiliaus beieškant.
“Tautodailės metraštis”, Nr.23, 2012, p. 24-28./

/2013-02-01 iki 2013-02-28/

Aleksandro Podleshuko tapybos paroda „Siurrealistinės impresijos“

 

Pagrindinės kryptys menininko darbuose – siurrealizmas ir simbolika.
Darbai išsiskiria ryškiomis spalvomis, stipria energija.
Visi autoriaus darbai tapyti aliejiniais dažais ant drobės.
Tai septintoji autoriaus paroda. Plačiau...

 

/2013-02-01 iki 2013-02-28/

 

Tautodailininkės STANISLAVOS  BIJEIKIENĖS tapybos paroda

 

Visuomet slapta svajojus tapyti S. Bijeikienė kuria jau daugiau nei 10 metų.
Nuo 2005 m. lanko Vilniaus dizaino mokymo centro tapybos studiją,
dalyvauja pleneruose, bendrose ir personalinėse senjorų tapybos parodose.
Nuo 2010 m. - Lietuvos Tautodailininkų Sąjungos narė.
Ši paroda – paskutinių trejų metų sukaupti darbai.

 

/2013-01-04 iki 2013-01-31/

Mokslinių darbų paroda

„Klasikinės mechanikos istorijos tyrimai Lietuvoje”

 

Paroda skiriama prof. Liubomiro Kulvieco 85 gimimo metinėms

 

/2013-01-04 iki 2013-01-31/

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto
tautodailės fakulteto klausytojų

ir

 „Šaltinėlio“ privačios mokyklos moksleivių

 darbų paroda „KARTOS SKIRTINGOS – TIKSLAI BENDRI“

 

Paroda surengta užbaigiant 2012-uosius – Europos vyresnio amžiaus žmonių aktyvinimo ir kartų solidarumo metus

 

/2013-01-04 iki 2013-01-31/

 Vitos Soltonaitės fotografijų paroda „Amsterdamo dienos nuotrauka"

„Ši paroda  atspindi nuostabų mano gyvenimo laikotarpį, kai teko laimė penkis mėnesius stažuotis Amsterdame, Olandijoje. Amsterdamas man - meilės, įkvėpimo ir laisvės miestas su jaukia, miela aura, pilnas dviračių, spalvotų gėlių ir charizmatiškų žmonių. Kiek neįprasta, nors Amsterdamas Nyderlandų sostinė, čia nejaučiau skubėjimo, o olandų didžiulis dėmesys detalėms priversdavo net važiuojant dviračiu sulėtinti tempą, sustoti akimirkai ir ją užfiksuoti. Ir šie stabtelėjimai virto fotografijomis: kvapą gniaužiančios architektūros, dviračių „miško" ar saulėtų sekmadienio pietų. Šiais atradimais, kurie tyliai versdavo sakyti „a!", norėjosi pasidalinti su Lietuvoje likusiais draugais ir šeimyna. Pagrindinė idėja ir buvo, kas dieną po vieną nuotrauką siųsti jiems. Šioje parodoje eksponuoju visas, kas dieną darytas nuotraukas, kurių prisikaupė net 154-ios. Visas fotografijas pateikiu lyg ant balto dienoraščio lapo, su trumpais aprašymais ir piešinukais. Įdomu tai, kad prabėgus laikui kai kurios fotografijos stebina sukeliamais prisiminimais,  o kai kurios savo paprastumu."

 /Vita Soltonaitė/

/2012-12-01 iki 2013-01-03/

Koks ilgas kelias Nuo snaigės lig lašo – Dangus

(Giedrius Zubavičius)

 

 

Tapybos parodos „Dvidešimt vienas“ autorėms Gražinai Laurinavičienei, Aldonai Dobrovolskienei, Miglei Černikovaitei matematinė parodos pavadinimo išraiška, atrodo, netikėtai radosi, kai ekspozicija buvo parengta.
Bet visų mūsų gyvenime yra šiek tiek logiška ir nuoseklu, taigi ir šis skaičius atspindi kūrybos tarpsnių, patirties srautus ir sutiktų žmonių įtaką.

Metų kaitos artumo veikiamos tapytojos nori drobėse įspaustus vasaros spalvų blyksnius, šviesos jėgą įterpti tarp žiemiškųjų simbolių, kurie ateina iš dangaus.. Ir tada dangus, žemė ir žmogus susigyvena vieningoje didybėje ir santarvėje.

 

/2012-12-01 iki 2013-01-03/

Virtuali paroda "Išradėjui Stanfordui Ovshinsky'ui - 90 metų"

Stanfordas Robertas Ovšinskis (1922 11 24 – 2012 10 17) buvo entuziastingas išradėjas ir mokslininkas, daugiausiai dėmesio skyręs energetikos ir informacijos sritims. Daugelis jo išradimų turi platų pritaikomumą. Iš labiausiai žinomų galima paminėti:

- ekologiškas nikelio-metalo hidrido baterijas, kurios plačiai naudojamos nešiojamuosiuose kompiuteriuose, skaitmeninėse kamerose, mobiliuosiuose telefonuose ir elektra varomuose bei hibridiniuose automobiliuose;
- specialias saulės energijos plokštes;
- plokščiuosius skystųjų kristalų ekranus;
- perrašomus CD ir DVD diskus;
- vandenilio kuro elementus;
- fazės pokyčio atmintį.

S.Ovšinskio tėvas 1905 m. į Ameriką atvyko iš Lietuvos.

LTB Panevežio skyriuje, Laisvės a. 23, Panevėžys

Paroda „Lietuva - Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos narė 1992-2012 m.“

/2012-12-01 iki 2012-12-31/

Skiautinių klubo „RŪTA“ paroda, skirta išėjusioms klubo draugėms atminti

„Klubas savo veiklą pradėjo 1989 m. pavasarį, kada iš JAV atvykusi Ina Nenortienė atvežė literatūros ir supažindino su skiautinių siuvimo pagrindais. Tai buvo pirmieji skiautinių žingsneliai Lietuvoje. Buvo metas, kai klube buvo net iki 20 narių. Deja, laikas išretino mūsų gretas, dalis užsiėmė kitokia veikla, kai kas iškeliavo anapilin. Liko ištikimiausi skiautinių gerbėjai. Rodome tai, ką sukūrėme per pastaruosius 3 metus. Paskutinę jubiliejinę parodą turėjome 2009 m., kada dar mūsų buvo kur kas daugiau. Kai pasenstame, mes iškeliaujame iš šio pasaulio - tai natūralu, bet kai išeina jauni pačiame jėgų žydėjime yra neapsakomai skaudu. Todėl mes šitą parodą skiriame Aspazijos Surgailienės ir Daivos Čerškienės šviesiam atminimui. Šioje parodoje bus skiautinių su namais, iš kurių išeinama ir nesugrįžtama. Galbūt tai bus liūdna paroda, bet su viltimi, kad mes dar ilgai ilgai gyvuosime ir džiuginsime mūsų draugus."

/2012-11-01 iki 2012-11-30/

 

Dailininkės Audronės Jasevičiūtės

 

Debiutinė tapybos paroda

 

 Paroda rengiama artėjant dailininkės  jubiliejui. Čia pateikti 2011 – 2012 metų
darbai, kuriuose vyrauja skirtingos temos, žanrų įvairovė. Kūrybos temos
ir siužetai pasirenkami pirmenybę suteikiant spalvinei išraiškos paletei.

 „Man artimiausias visgi žanras – natiurmortai su gėlėmis, nes per žiedlapius taikliausiai galiu išreikšti nuotaiką spalvomis. Vyksta ieškojimai atskleidžiant judesį. Mano darbai – tai harmonija su mane supančia aplinka. Spalvos žemiškos, vaizdai realistiški, potėpiai ryškūs, atrodo, kad galima paliesti ranka. Mane įkvepia gamtos formų įvairovė. Vieni darbai lyriški,
kiti atvirkščiai – veržlūs ir išraiškingi.“

 /Audronė Jasevičiūtė/

 

 

/2012-11-01 iki 2012-11-30/

 

Paroda „BRANGU NE TAI, KAS BRANGIAI KAINUOJA…“

Parodoje eksponuojami atsivežti iš kelionių suvenyrai šių MČTAU Turizmo fakulteto klausytojų:
 Irenos Leončikienės, Egidijos Krunglevičienės, Povilo Sidaravičiaus, Irenos Mielkuvienės, Marijos Brantienės, Reginos Dumbliauskienės, Viktorijos Leikienės, Linos Dilbienės ir Teodoros Dilkienės.

 

"Prieš 18 metų įsikūręs Trečiojo amžiaus universitetas daugeliui vyresnio amžiaus žmonių buvo tas didžiulis postūmis gyventi kitaip. Noras pozityviai vertinti gyvenimą, dalytis savo energija ir gyvenimo patirtimi subūrė mus į Turizmo fakultetą.
Šiuo metu fakulteto veikloje dalyvauja per 100 senjorų.
Ši paroda - tai maža dalelė mūsų kolektyvinės veiklos. "

 

 

/2012-11-01 iki 2012-11-30/

JŪRATĖS  JANUŠKEVIČIŪTĖS fotografijų paroda

LĖLIŲ  IR LĖLININKŲ PORTRETAI

 

„Šioje parodoje matome fotografijas iš dviejų ciklų.
Pradžioje savo parodinę kelionę pradėjo  ciklas „Lėlių portretai“,
o dabar prie jų prisijungė  ir fotografijos iš ciklo „Lėlininkų portretai“.
Lėlininkai – žmonės, be kurių prisilietimo lėlės taip liktų negyvos.
Tai jie, lėlininkai, įkvepia joms gyvybę. 
Taip atsiranda bendras kūrinys - lėlių teatro spektaklis.
Lėlių spektaklio kūrime dalyvauja daug  žmonių: dramaturgai, dailininkai,
 režisieriai, kompozitoriai, aktoriai, butaforai, siuvėjai...
Tai - žmonės, į kuriuos žvelgiu su didžiule pagarba ir meile.“

 

/Jūratė Januškevičiūtė/

 /2012-10-08 iki 2012-10-31/

Viena seniausių informacinių technologijų bendrovių Lietuvoje
 
„Penki kontinentai“, minėdama savo veiklos 20-metį,
pristato parodą
„Kompiuterio evoliucija – nuo... iki...“

Norite sužinoti,
kaip ant Jūsų stalo atsirado modernus ir galingas kompiuteris?
 
Kaip atrodė šiuolaikinio kompiuterio „protėviai“?
 

 

 /2012-10-08 iki 2012-10-31/

Bibliotekos darbuotojų Rimo Vilavičiaus ir Vilmanto Ladygos
skaitmeninės grafikos paroda  „Kelias į save“

 /2012-10-01 iki 2012-10-08/

Bibliotekos darbuotojų Danguolės Kliukienės, Gražinos Vintalienės ir Vilmanto Ladygos tapybos paroda  „Nuotaikos“

 /2012-10-01 iki 2012-10-08/

Paroda Lietuvos technikos bibliotekai  55

 

 Ekspozicijoje pateikiama Šv. Ignoto jėzuitų noviciato architektūrinė ansamblio charakteristika bei Lietuvos technikos bibliotekos veikla.

 

 /2012-10-01 iki 2012-10-10/

„Saulės laikrodžiai Lietuvoje“

 Yra vienas veiksnys, su kuriuo neišvengiamai susiduriame kasdien.
Mes dar nemokame jo sustabdyti, bet per ilgus tūkstantmečius išmokome jį skaičiuoti. Tai laikas. Dabar jį skaičiuojame mechaniniais ir elektroniniais laikrodžiais, bet dar neseniai besąlygiškai pasikliovėme gamtos jėga – saule. Pirmieji saulės laikrodžiai buvo sukurti dar senosiose
Egipto ir Kinijos civilizacijose.

 /2012-07-01 iki 2012-08-31/

Naujienų agentūros ELTA fotoredaktorės Romos Balsienės
fotografijų paroda "Laiškai į Tave".

Autorinėje R. Balsienės parodoje – per 50 nuotraukų, darytų per pastaruosius penkerius metus įvairiose Lietuvos vietovėse ir užsienyje – Graikijoje, Egipte. Atrinkti kadrai – kasdienio gyvenimo akcentai, detalės, sustabdytos akimirkos, kurių šiame nuolat skubančiame pasaulyje dažnai nepastebime, jomis nepasigrožime. Fotografė savaip pamatė ir užfiksavo kasdien sutinkamus žmones, "karališkuosius" gatvių katinus, kitus gyvūnus, augalus, architektūros detales. "Šiuos laiškus, nejučiomis susirinkusius į mano mintis, skiriu Jums – savo gyvenimo pakeleiviams: šeimai, draugams, bičiuliams,  kolegoms",  - pristatydama ekspoziciją sako R. Balsienė.

 /2012-07-01 iki 2012-08-31/

 

Kūrybos paroda „Į šviesą“

/2012-07-01 iki 2012-07-31/

Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda
“Tarptautinė archyvų diena: praeitis, dabartis, ateitis”

 

Archyvai saugo mūsų tautos ir valstybės istorinę atmintį.

Paroda skirta 1941-ųjų ir 1991-ųjų metų kovoms už laisvę ir netektims atminti.

 

 /2012-06-01 iki 2012-08-31/

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos “Guboja” kūrėjų
piešinių paroda “Matau svajonę”

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ – asociacija vykdanti neįgaliųjų meninį – estetinį ugdymą, socialinę integraciją į visuomenę. Prioritetas teikiamas neįgaliems vaikams ir jaunuoliams.
Viena iš organizacijos veiklos krypčių – vizualiniai menai.

Pateikiamuose darbuose atsispindi kūrėjų požiūris į pasaulį, gyvenimą. Kūrėjai atviri žiūrovui, tiki, kad eksponuojami darbai paperka
nuoširdumu ir originalumu.

 /2012-06-01 iki 2012-06-29/

Paroda “Medžių apžavuose” 

Man medis, miškas – visada truputį paslaptis, truputį burtai…
Nepaisant to, kad medis – vienas labiausiai fotografuojamų objektų,
kiekvienas matome ir jaučiame skirtingai. Kaip nėra dviejų vienodų medžių,
taip nėra ir dviejų vienodų žmonių. Ir vienodos kalbos apie tą patį.
Todėl drįstu pasidalinti savo pajautimais ir pamąstymais,
gal net truputį kerėjimais.

 /Aušra Barysienė/

/2012-05-01 iki 2012-05-31/

Valdo Žemaičio piešinių paroda „BUGATTI“

 

Tai trečioji Valdo Žemaičio automobilių piešinių paroda Lietuvos technikos bibliotekoje. Skirtingai nuo ankstesnių autoriaus parodų, kur buvo eksponuojami įvairių šalių, įvairių laikų, įvairių markių automobilių piešiniai, ši paroda skirta tik vienai išskirtinių automobilių markei – Bugatti. Tarp garsiausių XX a. pirmos pusės automobilių – Packard, Hispano Suiza, Dnesenberg, Isotta Fraschini – ypatingą vietą užima Etore Bugatti ir jo sūnaus Jean‘o Bugatti kūriniai. Ne be reikalo Volkswagen‘as išleido n-milijonų, kad įsigytų teisę savo būsimą superautomobilį (Veyron 16.0) pavadinti įžymiuoju Bugatti vardu.

 

/2012-05-01 iki 2012-05-31/

Paroda „Žurnalistų ekslibrisai“
skirta pažymėti Pasaulinei spaudos laisvės dienai. Tai pirmoji ekslibrisų,
sukurtų mūsų šalies žurnalistams, paroda. Ekspozicijoje demonstruojami 144 darbai, kuriuos sukūrė 46 autoriai. Šalia žinomų Lietuvos dailininkų – V. Kisarausko, A. Makūnaitės, A. Čepausko, A. Čapskytės, H. Mazūro, M. P. Vilučio, S. L. Makaraičio, V. V. Jucio, K. Katkaus ir kitų, galima pamatyti ir nemažai dailininkų iš užsienio valstybių (Argentinos, Baltarusijos, Kazachstano, Lenkijos, Latvijos, Rumunijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos) bei keletą pačių žurnalistų sukurtų ekslibrisų. Vienas svarbiausių šios parodos tikslų – siekimas paskatinti žurnalistus, bibliotekos skaitytojus, kolekcininkus,
visus meno mėgėjus daugiau domėtis ekslibrisu.

 

Parodos kuratorius – dailininkas Alfonsas Čepauskas.

Parodos partneriai: Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga.

 

/2012-05-01 iki 2012-05-31/

Vilniaus „Šaltinėlio“ privačios mokyklos mokinių kūrybos paroda
 „Kūrybos šaltiniai“

 

Jau tapo gražia tradicija pačiu šviesiausiu metų laiku, gegužės mėnesį,
LTB „Skliauto“ galerijoje atidaryti  kūrybingų vaikų, besimokančių Vilniaus „Šaltinėlio“ privačioje mokykloje,  darbų parodą.  Parodoje eksponuojami darbai spinduliuoja gerą energiją, džiugina savo nuoširdumu ir netikėtomis galimybėmis.

 

/2012-05-01 iki 2012-06-04/

Paroda, skirta balandžio 26-tajai - Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai,

„Lietuva - Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos narė 1992-2012 m.“

2012 m. sausio 23 d. sukako 20 metų, kai Lietuva tapo tapo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) nare. WIPO ya specializuota Jungtinių Tautų agentūra, atsakinga už intelektinės nuosavybės apsaugos politikos formavimą pasauliniu mastu ir tarptautinių sutarčių intelektinės nuosavybės apsaugos srityje administravimą. Šiuo metu WIPO administruoja 24 tarptautines intelektinės nuosavybės apsaugos sritis.

1992 m. sausio 30-31 d. Ženevoje vyko WIPO organizuotas Baltijos šalių atstovų ir Skandinavijos patentų tarnybų vadovų susitikimas, kurio metu WIPO Tarptautinio biuro generaliniam direktoriui Arpad Bogsh buvo įteiktas Lietuvos prisijungimo prie šios organizacijos raštas, pasirašytas tuometinio Ministro Pirmininko G. Vagnoriaus.

/2012-04-01 iki 2012-04-30/

Fotografijų paroda „Už kadro – kino virtuvė“

 

Lietuvos kinas perkopė šimtmetį... Ši foto paroda – trumpas žvilgsnis į kino gamybos užkulisius.
Čia nėra chronologinės įvykių ar metų sekos.
Tai Lietuvos kino metraštininkų užfiksuoti filmų kadrai, virtę nuotraukomis.

 

Parodą parengė LCVA Kino dokumentų skyrius.

 

/2012-04-01 iki 2012-04-30/

Lietuvos technikos bibliotekos tinklaraščio populiariausių puslapių paroda

SPAUSK lietuvostechnikosbiblioteka.wordpress.com ir sužinosi, kaip įsirengti jaukų namą ar sodą,
atrodyti stilingai, kokia planeta arčiausiai žemės, kaip veikia elektromobilis bei daugelį kitų įdomių dalykų.

 Parodą parengė Lina Mikučionytė

/2012-04-01 iki 2012-04-30/

Aušros Čapskytės spalvotos grafikos paroda „Techninė kelionė 5“

 

„Aušros Čapskytės kūrybos laukas – nuo miniatiūros iki solidžių tapybos ir grafikos paveikslų, literatūros klasikos iliustracijų. Realybės ir fantazijos pasaulis jos kūryboje suaugęs į vientisą audinį ir virsta nauju gyvenimu – judriu, linksmu, žaismingu, kartais nostalgišku, bet visada draugišku, siūlančiu žiūrovui pačiam pakeliauti po virtualias erdves, pripildytas netikėtų atradimų, pažaisti detalių dėlionėmis, pasidžiaugti matyto ir išgyvento atpažinimu.

Aušros pasaulio vertybių šaltinis, maitinantis jos kūrybą motyvais, ženklais, spalviniais deriniais, ritminių skambesių įvairove, kyla iš pasaulio ir savos kultūros su visais jos pavidalais, iš teatro scenovaizdžių, tautodailės, etnokultūros, literatūros, muzikos, mitologijos, kelionių įspūdžių ir pan., bet daugiausia  iš gimtojo miesto – Vilniaus – jo architektūros ir legendų, varpų skambesio, supančių upių tėkmės, kalnų ritmo, vingrių gatvių, kiemų gyvenimo paslapties.

Jos paveikslų išskirtiniai ypatumai yra linijinis ornamentinis rašytinių tekstų įsikomponavimas į vizualinę struktūrą; detalės, kaip kompozicinės intrigos, svarba; pakilus, šventinis visumos skambėjimas. Tačiau svarbiausia jos kūrybos ypatybė ta, kad už išorinio vaizdo lengvumo, dekoratyvumo, žaismingumo glūdi išgyvenamas praeinančio laiko grožis, būties įvairovė ir trapumas.“

 

Menotyrininkė Ona Danutė Jedzinskienė

 

/2012-04-01 iki 2012-04-30/

BRONĖS SPRINDIENĖS floristikos paroda

„Jaučiu atgaivą grįžusi prie gamtos – susidomėjau floristika,
kur galiu įgyvendinti savo fantazijas. Noriu puošti savo
gimtąją Lietuvą. Pamažu ėmė kauptis darbai,
taip atsirado noras parodyti juos kitiems, kartu pasidžiaugti.
Ši paroda – tai devintoji personalinė mano darbų paroda.“

/Bronė Sprindienė/

/2012-03-01 iki 2012-03-30/

HERMIO PREIKŠTO fotografijų debiutinė paroda

„Apie atspindžius ir kita“

 „Esu pirmoji miesto karta, tad nuo kaimo nesu stipriai
atsiplėšęs, savo gyvenimą dalinuosi perpus su gamta.
Kažkaip gyvenime susidėliojo, jog gyvenu kontrastais,
tad ir kūryboje nėra vientisumo, greičiausiai tai tik
mažytė prezentacija į kūrybą, bet, jei kažkam viena-kita
fotografija suteiks emocinio džiaugsmo, jau gerai“.

/Hermis Preikštas/

/2012-03-01 iki 2012-03-30/

Rezistencijos leidiniui – LKB Kronikai – 40 metų!

          Prieš 40 metų, sovietų okupacijos laiku, gimė Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika (LKBK).

         Prasidėjo kova už Bažnyčios ir tautos teises Lietuvoje. KRONIKA – pogrindžio leidinys, bet greitai tapo labai populiarus -
siekiamas, platinamas, skaitomas visoje Lietuvoje. Pirmas leidinio numeris gimė Simne 1972 kovo 19 d.
Pirmasis redaktorius kun. Sigitas Tamkevičius. Didžiuma KRONIKOS numerių šviesą išvydo Sūduvos žemėje: Kybartuose, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje. Vienas numeris net ir Vilniuje. Suėmus kun. S. Tamkevičių, 
jį pakeitė kun. Jonas Boruta. Vieną numerį redagavo ir išleido seserys vienuolės.

 

/2012-03-01 iki 2012-03-30/

  

Menininko Vilmanto Ladygos tapybos paroda yra 2011 metais
Lietuvos technikos bibliotekoje vykusių parodų „Baltų simboliai ir kt.“,
 „Baltų simboliai ugnies cikle“ bei „Prieverpstės“ tęsinys.

Šias parodas vienijanti grandis yra senieji baltų simboliai, kuriuos
menininkas įvairiomis išraiškos priemonėmis ir technologijomis perteikia
savo tapybos bei skaitmeninės grafikos darbuose.

/2012-01-30 iki 2012-02-29/

  

Romo Žmuidzinavičiaus tapybos paroda „ATSIVĖRIMAI“

 

/2012-01-02 iki 2012-01-29/

  

Izaoko Niutono veikalui „Philosophiae Naturalis Principia Mathematica“
(Matematiniai gamtos filosofijos pagrindai) 325 metai

 

Pagal įvairias mokslininkų bei visuomenės apklausas Izaokas Niutonas užima vieną iš aukščiausių vietų įžymiausių visų laikų pasaulio mokslininkų sąraše, dažnai netgi pirmąją. Jo atradimai turėjo didelę įtaką ne tik fizikos,
bet ir viso mokslo bei civilizacijos raidai.

 Savo veikale „Philosophiae Naturalis Principia Mathematica“
(Matematiniai gamtos filosofijos pagrindai)
Izaokas Niutonas aprašė visuotinę trauką ir per savo aprašytus judėjimo
dėsnius padėjo pagrindus klasikinei mechanikai.

 

/2012-01-02 iki 2012-01-31/

  

Rolando Butkevičiaus tapybos paroda MANO GYVENIMO EPIZODAI

 

„Tai ketvirtoji mano tapybos paroda apskritai, bet pirmoji, turinti pavadinimą. Pagalvojau, kad kiekvienas mano kūrinys atspindi mane patį,
todėl sugalvojau parodą pavadinti būtent taip. Noriu jums visiems papasakoti
daug įvairių istorijų. Savo tapybos stilių vadinu mistiniu realizmu.

Tapymas man - tai buvimas savimi ir pabuvimas su savimi.
Labai mėgstu patį piešimo procesą. Tada - gyvenu.“

 /Rolandas Butkevičius/

 

/2012-02-01 iki 2012-02-29/.

  

Vilniaus klubo „Skiautinukė“ skiautinių paroda
„Bandymas susikaupti“

 

Vilniaus klubas “Skiautunukė” įsikūrė 2003 metais. Kūrybingas ir darbščias
moteris vienija pomėgis įvairiems rankdarbiams, ypatinga aistra skiautiniams.
Šiuo metu klubo veikloje dalyvauja 10 moterų: Voileta Aukštikalnienė,
Gudrūna Baranauskienė, Lidija Girevičienė, Ingrida Jankevičienė,
Birutė Lieguvienė, Birutė Mickevičienė, Raimonda Stonienė,
Laima Šuminienė, Skaistė Šuminienė, Natalija Tereščenkova.

Tai aštuntoji klubo paroda. Joje eksponuojami darbai sukurti 2011 metais.  

 

/2012-01-02 iki 2012-01-31/

  Pristatomuose dviejuose knygos „Vytautai“ tomuose yra keturių psichologinių tipų, kilusių iš skirtingų visuomenės sluoksnių, žmonių gyvenimo nuo 1930-ųjų iki Atgimimo 1990 metais, aprašymai.  Tai savotiška istorinė apybraiža, gal pretenzija į kroniką.

   

  Apie autorių.

   

  Romualdas Tupčiauskas – bibliotekininkas, buriuotojas, rašytojas. Studijavo bibliotekininkystę Vilniaus universitete. Dirbo Mokslų akademijos bibliotekoje, Centrinėje mokslinėje techninėje bibliotekoje, Respublikiniame mokslinės techninės informacijos institute, Vilniaus dailės akademijoje.

  Visą tą laiką skaitė paskaitas VVU, Liaudies ūkio specialistų tobulinimosi institute, buvo įvairių mokslinių tarybų nariu, apsigynė disertaciją.

  Rašyti spaudoje sporto ir literatūros klausimais pradėjo dar besimokydamas gimnazijoje. Bene 1964 metais per radiją buvo perskaitytas jo apsakymas „Minties sparnais“.  Sporto tematika rašė spaudoje, literatūros ir meno klausimais kalbėjo Lietuvos radijuje.

  Prasidėjus Atgimimui, aktyviai įsitraukė į skautišką veiklą: rašė, redagavo ir leido laikraštėlį „Laužas“, žurnalą „Skautų aidas“.

  2005 metais išėjo prisiminimų knyga „Gulgiuterio tempimas“. Tai paskatino 2006-aisiais  parašyti kitą – „Burės kuorų paunksmėje“. Vėliau surinko medžiagą apie ilgametį Technikos bibliotekos direktorių S. Brazaitį ir 2007 m. išleido „Kaip žirnis prie kelio“.

  Nemažai laiko atėmė istoriografinės knygos apie skautiją „Po lelijėlės vėliava“ parengimas ir išleidimas 2012 metais. Jau tuo metu autorius dirbo prie savo rimčiausio darbo, kurio nuotrupos pasirodė 2014 metais knygoje „Pasaulis nuo Orijos kalno“ .

   

   

  Maloniai kviečiame dalyvauti.