Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

depozitinė biblioteka

       

Biblioteka nuo 2013 metų sausio 1 d. yra Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) depozitinė biblioteka. Biblioteka nemokamai gauna visus PINO leidžiamus neapriboto naudojimo leidinius, įskaitant knygas, ataskaitas ir periodiką, be to, elektroninę medžiagą (CD, DVD ir kt.).

PINO yra Jungtinių Tautų specializuota organizacija, užsiimanti intelektinės nuosavybės (patentų, prekių ženklų, dizaino, autorių teisių ir kt.), kaip inovacijų ir kūrybos skatinimo priemonės, naudojimo klausimais.

PINO depozitinės bibliotekos yra įkurtos ir kuriamos įvairiose pasaulio šalyse. Lietuva tapo 50-ąja pasaulio ir 6-ąja Europos Sąjungos šalimi, kurios biblioteka gavo PINO depozitinės bibliotekos statusą. Tokių bibliotekų dėka yra stiprinamas bendradarbiavimas tarp PINO ir šalių narių skleidžiant informaciją apie intelektinę nuosavybę, gerinamas supratimas apie PINO veiklą ir paslaugas, pabrėžiant intelektinės nuosavybės svarbą skatinant socialinį ir ekonominį vystymąsi.

Šiame interneto svetainės skyriuje galima rasti visus bibliotekoje esančius PINO leidinius, suskirstytus pagal pagrindines temas (intelektinė nuosavybė, pramoninė nuosavybė, autorių teisės), pramoninės nuosavybės objektus (patentai, prekių ženklai, pramoninis dizainas, geografinės nuorodos) ir leidinių rūšis. Leidiniai išdėstyti lotyniškos abėcėlės, vėliau kirilicos seka, o gauti nuo 2015 m. – chronologine tvarka (naujausi viršuje). Skaitytojų patogumui pateikiama trumpa leidinio anotacija, galimybė per nuorodą patekti į elektroninį katalogą bei užsisakyti leidinį arba atlikti reikalingos knygos paiešką išplėstinėje paieškoje (pvz., leidėjo lauke įrašius “WIPO”). Kai kuriuos leidinius galima skaityti PDF formate

Su naujais leidiniais taip pat galima susipažinti bibliotekos bendrojoje skaitykloje veikiančioje naujų leidinių ekspozicijoje bei interneto svetainės naujienų rubrikoje www.tb.lt (Naujienos-Naujai gauti leidiniai).

Dėl PINO leidinių prašome teirautis bibliotekos bendrojoje skaitykloje 
(Šv.Ignoto g. 6, Vilnius, tel. (8-5) 261 87 58, el.p. skaitykla@tb.lt).

 ©  2013